Aktuality

 

Klíčem je mezioborová spolupráce, konstatuje EuPC

V poslední době se objevily různé názory ohledně položek, které by měly být zahrnuty do působnosti směrnice o omezení dopadu některých plastových výrobků na životní prostředí (EU 2019/904). Papírenský průmysl vyzval k vyloučení papírových výrobků potažených polymerem, protože objem plastů je v nich minimální.

Zvyšte účinnost skládací-lepicí linky pomocí nové automatické baličky SPEEDPACK od BOBSTu

Bobst přináší nové úrovně automatizace a produktivity do svých skládacích-lepicích linek a představuje nejnovější průlomovou inovaci pro obalový průmysl – SPEEDPACK. Automatická balička, vhodná pro EXPERTFOLD 145/165 či 170-350 a MASTERFOLD 170-350, zvládne všechny typy krabic, ať už z vlnité, nebo hladké lepenky.

Leonhard Kurz představuje technologii Trueseal Digital

Na vakcíny, očkovací certifikáty a výsledky testů na covid-19 útočí stále více padělatelé. Společnost Leonhard Kurz představuje novou aplikaci s názvem Trueseal Digital, jež kombinuje jeho řešení pro kódování produktů Trustcode s kryptografickým šifrováním. To znamená, že údaje o výrobku jsou zabezpečeny dvojnásobně.

Na vlastním virtuálním veletrhu odhalil Fujifilm několik novinek

Počátkem července uspořádal Fujifilm virtuální prezentaci pod heslem „Věříme v tisk“. Mimo jiné tam zveřejnil novou značku tonerových digitálních strojů Revoria, kterou ponesou produkty Versant a Iridesse, po jeho odštěpení od Xeroxu. Hlavní novinkou byl kotoučový stroj Jet Press FP790 s inkousty na vodní bázi.

Südzucker bude v budoucnu spoléhat na bariérový papír

V rámci rozsáhlého projektu udržitelnosti mají být v nejbližších letech veškeré obaly používané společností Südzucker (cukrovarnická společnost se sídlem v Německu vlastní mj. i Moravskoslezské cukrovary v ČR, pozn. red.) převedeny na řešení, která budou 100% recyklovatelná. V této souvislosti přešla u jednoporcových balení cukru typu „stick pack“ na nový papír s bariérovým povlakem. 

JDEME DO FINÁLE!

Veletrh FACHPACK je připraven otevřít veletržní sezonu v Norimberku. Buďte u toho také! Dovolujeme si pozvat všechny naše čtenáře k návštěvě mezinárodního veletrhu obalových materiálů a technologií, který proběhne v termínu od 28. do 30. září 2021. Vstup na veletrh si zajistíte zdarma po registraci e-kódu.