News

 

Fujifilm uvádí na trh termoformovací inkoust Uvijet HZ pro tiskárny Acuity Prime

Matthew Whiting, produktový manažer, Fujifilm Wide Format Inkjet Systems: „Při tvarování za tepla nechcete, aby barva praskala, křehla nebo se odlupovala. Naše barvy Uvijet HZ jsou velmi pružné a zachovávají si vysokou kvalitu během celého procesu tvarování za tepla, což vede k vynikajícím výsledkům.“

Polovina britské „učňovské daně“ přijde nazmar

Podle poradkyně pro politiku z oborového sdružení personalistů CIPD začíná učňovské školství v celém Spojeném království výrazně zaostávat za předdaňovou úrovní a investice zaměstnavatelů do vzdělávání stále upadají: „CIPD volá po reformě této daně v širší daň směrovanou na dovednosti a vzdělávání.“

Recycled Records zdůrazňují společné hodnoty remixování a recyklace

Mark Ronson a Madlib namíchali zvuky recyklace, hlasy a ruchy okolí do sedmi skladeb na oslavu toho, že nápoje Sprite, Fresca a Seagram přecházejí ze zelených plastových lahví na čiré. Zelený plast se obvykle zpracovává na jednorázové předměty, naopak čiré lahve zvyšují pravděpodobnost přetvoření do nových lahví. 

Lepidlo Herma 62E pro kompostovatelné etikety

Kompostovatelnost etiket je žádanější než kdy jindy a nyní je technicky snadno řešitelná. Německé společnosti Herma se daří ji kombinovat i s dalšími vlastnostmi. Etikety z příslušného materiálu mohou zároveň pomoci k tomu, aby byly zcela kompostovatelné také kompletní obaly z papíru nebo lepenky.

Vědci prokázali, že obal ovlivňuje chuť mléka

V nové studii se vloni zkoumalo pasterizované (77 °C po dobu 25 s) plnotučné a odstředěné mléko skladované v nádobách o objemu 280 ±10 ml: nápojových kartonech, třech plastových nádobách (LDPE, HDPE, PET), v sáčku z LLDPE a ve skle jako referenčním materiálu. Mléko bylo uchováváno v chladu při 4 °C a v naprosté temnotě.

MSV 2023 v Brně: Jedinečná příležitost pro prezentaci nových technologií, výrobků a služeb

Jak je průmysl připraven na digitální éru? Které technologie pomohou zvýšit energetickou efektivitu a ušetřit náklady? Jaké nové obchodní příležitosti přináší měnící se svět? Odpovědi na tyto otázky budou v Brně od 10. do 13. října 2023 hledat desítky tisíc odborných návštěvníků na Mezinárodním strojírenském veletrhu.