News

 

Prodej vlnité lepenky zaznamenal v ČR v roce 2021 další významný nárůst

Prodej vlnité lepenky v České republice vzrostl roce 2021 o 7,8 %, ale situace v oblasti surovin zůstává napjatá. Poptávka po obalech z vlnité lepenky byla veliká díky jejím skvělým funkčním a ekologickým parametrům. Obalový průmysl je klíčovou součástí ekonomiky a byl a je dobrým a perspektivním zaměstnavatelem.

Progroup slavnostně zahájil výstavbu moderního závodu na vlnitou lepenku

Společnost Progroup investuje více než 90 milionů eur do nového závodu na výrobu archové vlnité lepenky v Porýní-Falci, který se stane součástí udržitelného obalového parku. Výroba má být spuštěna ve druhém pololetí 2023. U příležitosti zahájení výstavby společnost pozvala hosty na slavnostní položení základního kamene.

Přehlídka logistiky ve formátu XXL

Společnost Linde Material Handling přivítala své zákazníky a příznivce na veletrhu World of Material Handling, který se koná ve dnech od 20. června do 29. června. V Mannheimu na výstavišti Maimarkt na ploše o velikosti 17 000 m2 představuje své rozsáhlé portfolio produktů, služeb a logistických řešení.

Ultrazvuková technologie pro výrobu čajových sáčků

Čajové sáčky různých tvarů se dnes musí vyrábět ekonomicky ve velkém množství a spolehlivým způsobem z různých materiálů. Mechanické řezání a spojování jsou stejně nepraktické jako například laserové technologie. Při oddělování bývají okraje textilie často nataveny, což může být na újmu estetice a někdy i chuti.

Nová generace zušlechťovacích jednotek Xeikon na etikety

Xeikon pokračuje ve své cestě k plné digitalizaci uvedením nové série LCU (Label Converting Units, dříve známé jako D-Coat), konkrétně vyvinuté a navržené pro zpracování jakostních etiket, a to s modulární a rozšiřitelnou architekturou pro větší flexibilitu, připojení do cloudu a plnou integraci.

Cena pro funkční bariérový papír Mondi

Vloni společnost Mondi se svým funkčním bariérovým papírem získala různá ocenění. Nyní bylo toto řešení oceněno v podobě obalu na hotové saláty Les Crudettes. Mondi a francouzský producent zeleniny Les Crudettes, zelinářská divize skupiny LSDH, za něj získali zlato na letošní soutěži Packaging Innovation Awards.