News

 

Nové hodnocení uhlíkové stopy lepenkových obalů

Studie provedená Švédským výzkumným ústavem RISE pro Evropské sdružení výrobců krabic a lepenek Pro Carton a potvrzená společností Intertek, která zajišťuje ověřování jakosti, poskytuje pohled na relativní uhlíkovou stopu obalů v různých odvětvích a podrobně vysvětluje faktory, které k výsledkům vedly.

Oboustranný potisk obalových materiálů

Italský výrobce originálních dílů Celmacch potvrdil, že do konce roku 2022 uvede na trh nový tiskový stroj, který bude schopen potiskovat líc i rub archu na jeden průchod. Vyvíjí ho na základě své konfigurace Chroma Print, což je flexografický tiskový stroj s přímými pohony, automatickou výměnou aniloxu ad.

Začínají testy „prvního recyklovatelného PE blistru na světě“

Společnost Amcor eliminuje z farmaceutických obalů PVC, a to díky tepelně tvarovanému blistru AmSky s krycí fólií z PE. Na konci dubna byly zahájeny zkoušky u potenciálních odběratelů. Výrobce prý souběžně spolupracuje s několika předními farmaceutickými společnostmi na jeho uvedení na světové trhy.

Řada Airnov active rozšířena novými vůněmi

Aroma-Can je opakem pohlcovačů nežádoucích látek – tyto kapsle se vkládají do obalů proto, aby uvolňovaly příjemné aroma, jež má zamaskovat nežádoucí zápach, typický pro některé rostlinné a výživové doplňky, třeba rybí olej či kozlíkové kapky. Tím zlepšuje zážitek zákazníků a přitažlivost značky.

Zaostřeno na aerosoly

Silgan Dispensing představuje nový nehlučný rozprašovač Sinfonia Elegance, který je stejně univerzální jako jeho vzor Sinfonia Spray a navíc vyžaduje menší sílu ke stisknutí. Na soutěži ADF Awards 2021 odhalily Pronova Laboratories z Nizozemska dva ze svých novátorských aerosolových dávkovačů: AeroFocus Mono a Duo.

Výrobci v Evropě očekávají další dvouciferné zvyšování cen

Neočekávaně rychlé ekonomické oživení tlačí prudce nahoru i ceny plastů, protože jsou ve velkém množství potřebné pro téměř všechno zboží dlouhodobé spotřeby. I u rychloobrátkového spotřebního zboží je navzdory trendu udržitelnosti požadováno velký objem plastů, protože plastové obaly jsou žádány z hygienických důvodů.