News

 

Amcor nejspíš propustí 2 000 lidí

Čistý zisk Amcoru, největšího obalářského podniku na světě, se v I. pololetí jeho fiskálního roku propadl o téměř 60 % z 691 na 286 mil. $ oproti stejnému období roku předchozího, objemy prodeje o 10 % a čisté tržby o 9 % z 7,35 na 6,69 mld. $ za stejné období. EBITDA za pololetí klesl o 8 % a EBIT o 10 %.

Stora Enso sníží stavy o dalších 1 000 zaměstnanců

Stora Enso referovala o „historicky nízkých výsledcích“ – tržby za IV. čtvrtletí 2023 byly 2,17 mld. eur (–24,1 % meziročně) a tržby za celý loňský rok 9,4 mld. eur (–19,6 % meziročně) – a zdůraznila pokračující nízkou poptávku, ceny a objemy prodeje v divizích obalových materiálů a dřevařských výrobků.

EPAL digitalizuje otevřený paletový pool

Jak vloni v listopadu rozhodl výbor European Pallet Association (EPAL), od letošního 1. ledna EPAL na svých europaletách zavádí QR kód, čímž úspěšně dokončil první krok v digitalizaci otevřeného poolu europalet EPAL, protože tím umožňuje jejich snadnou integraci do digitálních procesů v logistice zboží a palet.

Brundibáři na cestách

Belgický Biobest je jednou z předních společností na světě v biologické kontrole škůdců a chorob a přírodním opylení. Nyní se obrátil na Smurfit Kappa, aby pro něj navrhl náhradu za polystyrenový obal, který dosud používal pro přepravu živého hmyzu. Krabice měla být izolovaná, odolná vůči vlhkosti a také dostatečně bytelná.

PEZ má svou… tedy může mít i vaši hlavu

Na veletrhu ISM v Kolíně nad Rýnem se předvedly novinky v nabídce cukrovinek a pochutin, mezi nimiž ty nejlepší vybírá nezávislá odborná porota. Na třetím místě se umístila digitální aplikace PEZ MyHead, která umožňuje nasadit na dávkovač bonbonů PEZ libovolnou hlavičku vytvořenou podle fotky.

Společnost Coveris vstupuje na český trh

Společnost Coveris oznamuje úspěšné podepsání a uzavření další strategické dohody ve střední a východní Evropě: akvizici společnosti S&K LABEL spol. s r.o. (dále jen „S&K LABEL“) v České republice. Coveris Group se sídlem ve Vídni má v regionu EMEA 29 výrobních závodů s celkem 4 100 zaměstnanci.