Mondi vystavovalo v Kolíně nad Rýnem

Mondi zdůrazňuje potřebu inovativních obalů v odvětví čerstvých potravin. Na veletrhu Anuga FoodTec v Kolíně nad Rýnem představilo dva nové recyklovatelné obaly: papírový tácek a polotuhý plastový tácek. Díky chytré konstrukci a možnosti balení v ochranné atmosféře (MAP) zabraňují kontaktu s vlhkostí, plyny nebo tukem a usnadňují spotřebiteli použití díky možnosti opětovného uzavření. Díky tomu je dávkování porcí snadné a pohodlné a snižuje plýtvání jídlem.

PerFORMing Monoloop je tvarovatelný a recyklovatelný tácek na bázi papíru pro krájené potraviny, jako jsou sýry nebo maso. Papírový tácek s bariérovou vrstvou je kombinován s plastovou krycí fólií, což umožňuje vynikající ochranu produktu a snižuje spotřebu plastů. Bariérová vrstva se od papíru snadno oddělí, což umožňuje likvidovat všechny části samostatně ve správných tocích odpadu. Materiál PerFORMing Monoloop je certifikovaný jako recyklovatelný institutem cyclos-HTP, nabízí výrobcům potravin vysoký stupeň všestrannosti, protože je vhodný pro různé hloubky a tvary misek a pro použití na stávajících linkách.

Mono Formable PP je recyklovatelný obal s vysokou bariérou pro balení v ochranné atmosféře vyrobený z jednodruhového polypropylenu (PP). Plně recyklovatelný obal z potištěné krycí fólie a výborně za tepla tvarovatelné polotuhé spodní fólie váží přibližně o 30 % méně než srovnatelný polyesterový (PET) tácek se stejnou pevností a nabízí stejně vysokou úroveň ochrany produktu. Může nahradit běžné nerecyklovatelné, multimateriálové PET misky a je k dispozici s řadou funkcí, jako je Easy Peel pro snadné otevírání anebo opětovné uzavírání.

Thomas Kahl, vedoucí oddělení trvale udržitelných obalů, FMCG & průmysl, Mondi, říká: „Udržitelnost je prvořadá. Když navrhujeme nová řešení, používáme papír tam, kde je to možné, a plasty tam, kde je to rozumné. O materiálech hluboce přemýšlíme a zaujímáme holistický přístup, který podporuje rozvoj udržitelných systémů a oběhového hospodářství. Jsme nadšeni, že jsme mohli tato nová řešení pro balení potravin představit na veletrhu Anuga FoodTec, kde Mondi vystavovalo poprvé.“