Mnoho novinek od Sappi

Na veletrhu Labelexpo Europe, který se měl konat 26. až 29. dubna v Bruselu (nový termín 11.–14. září 2023, pozn. red.), chtěla společnost Sappi představit svůj sortiment vrchních etiketových papírů, silikonovaných nosných papírů, jakož i papírů pro etikety pro lepení za mokra.

Podle výrobce nabízejí silikonované nosné papíry a pergamenový papír typu CCK (sulfátový papír natíraný kaolínem) jednoduché a hospodárné zpracování. Používají se jako nosné vrstvy pro různé samolepicí etikety, grafiku, lepicí pásky a kancelářské materiály. Sappi mj. představuje dva nové CCK papíry, které doplňují produktovou řadu Sol. Jednostranně dvakrát natíraný papír Sol CN je určený pro kancelářské materiály, jako jsou samolepicí etikety nebo pásky. Je k dispozici v plošné hmotnosti 55 g/m². Vyznačuje se vysokou pevností, obzvláště hladkým povrchem a nízkou spotřebou silikonu, stejně jako snadným a hospodárným zpracováním a dobrou rovinností. Druhou novinkou je Sol LF, který má rovněž dobrou rovinnost. Tento papír je dostupný v plošných hmotnostech 120 a 135 g/m² a vyznačuje se vysokou pevností, nízkou spotřebou silikonu, hladkým povrchem a cenově výhodným zpracováním.

Společnost nedávno vylepšila složení všech pergamenových papírů ze své rodiny produktů Silco. Patří mezi ně superkalandrované papíry Silco Label a Silco Tape BS a také Silco Process Liner BS. Ty se po desetiletí vyrábějí v italském závodě Condino.

Pololesklý papír Parade Label SG s jednostranným nátěrem na horní vrstvu samolepicích etiket, který byl uveden na trh na podzim 2021, se vyznačuje optimální potiskovatelností, opacitou, tuhostí a také dobrou zpracovatelností. Je vhodný pro výrobu samolepicích etiket pro běžné balení, přepravní obaly, jednorázové lahve a nádoby. Jednostranně dvakrát natíraný papír Parade Label Pro na lepení za mokra nabízí obzvláště hladký povrch s vysokým stupněm bělosti.

 

Etiketové papíry Sappi dříve vyrábělo pouze v Evropě v německém Alfeldu a italském Carmignanu a v USA v závodě Somerset, nyní nabízí navýšení dodávek ze svého závodu v rakouském Gratkornu. Moderní výrobní zařízení, papírenským strojem počínaje a formátovacím zařízením konče, a dlouholeté know-how ve výrobě natíraných papírů jsou nejlepšími předpoklady pro vysoce kvalitní výrobu. Díky kratším výrobním cyklům může Sappi vždy zaručit dostupnost a rychlé dodání svých prémiových etiketových papírů.