Zvyšte účinnost skládací-lepicí linky pomocí nové automatické baličky SPEEDPACK od BOBSTu

Bobst přináší nové úrovně automatizace a produktivity do svých skládacích-lepicích linek a představuje nejnovější průlomovou inovaci pro obalový průmysl – SPEEDPACK.

Automatická balička, vhodná pro EXPERTFOLD 145/165, EXPERTFOLD 170-350 a MASTERFOLD 170-350, zvládne všechny typy krabic, ať už z vlnité, nebo hladké lepenky, od 1bodových, přes 4bodové a 6bodové až po krabice se samosvorným dnem.

Složené a slepené krabice se automaticky spočítají, srovnají a perfektně zapáskují, takže jsou připravené k dodání a k paletizaci.

Pierre Binggeli, ředitel produktové řady skládacích-lepicích linek ve společnosti BOBST, řekl: „Se zařízením SPEEDPACK mohou zpracovatelé plně využít potenciál svých skládacích-lepicích linek BOBST z hlediska kvality i produktivity. 

Tato nejnovější inovace kombinuje řadu patentovaných funkcí BOBST navržených tak, aby odstranily námahu z procesu balení a snížily plýtvání a zároveň optimalizovaly provozní přesnost a účinnost. Ve společnosti BOBST věříme, že automatizované technologie a procesy jsou klíčové pro umožnění pokroku a zajištění budoucnosti obalového průmyslu v budoucnu; SPEEDPACK je představitelem této vize.“

SPEEDPACK přináší operátorům řadu výhod a zvyšuje návratnost investic pro výrobce a zpracovatele. Poskytnutím nejvyššího možného počtu dávek za hodinu a velmi krátkými časy nastavení může zvýšit produktivitu skládací-lepicí linky až o 25 %, aniž by byla ohrožena kvalita krabice.

Automatizovaný proces eliminuje potřebu obsluhy strojů sdružovat dávky a přenášet těžká břemena do offline páskovacích strojů. Pracovní zátěž je snížena až o 60 % protože kompletní linku může řídit jeden operátor a riziko úrazu, včetně úrazu z opakovaného namáhání, je odstraněno. Vysoce ergonomický SPEEDPACK je ve výrobě snadno a bezpečně použitelný. Velké průhledné bezpečnostní dveře poskytují kompletní přístup a viditelnost celého stroje pro nastavení a výrobu. Mezitím rozhraní BOBST Human Machine Interface (HMI) integrované do SPEEDPACKu umožňuje plně automatizovat nastavení, takže zpracování opakovaných objednávek je jednoduché a rychlé – změna zakázky může trvat do 10 minut.

M. Binggeli dodal: „SPEEDPACK je všestranné periferní zařízení, které poskytuje zpracovatelům a výrobcům větší kontrolu nad pracovním tokem a pomáhá jim stát se flexibilnějšími a agilnějšími – což je v dnešním rychle se rozvíjejícím odvětví rozhodující.“

Více informací o stroji SPEEDPACK najdete ZDE