Coveris pokračuje v expanzi akvizicí polské společnosti HADEPOL FLEXO

Společnost Coveris se dohodla na převzetí společnosti HADEPOL FLEXO Sp. z o.o. (soukromá společnost s ručením omezeným), polského výrobce vysoce kvalitních flexibilních obalů z papíru a fólií. Po nedávných akvizicích obalových závodů v Maďarsku, Polsku a České republice představuje HADEPOL FLEXO čtvrtou akvizici společnosti Coveris ve střední a východní Evropě a pokračování jejího růstu a strategie investování do vybraných zeměpisných regionů a trhů.

Společnost HADEPOL FLEXO, která byla založena v roce 1994, provozuje dva výrobní závody v polském Rypinu a specializuje se na obalová řešení z fólií a papíru pro pekárny a supermarkety, především pro domácí trh. „Těší mě, že se nám navzdory turbulentní době v celém odvětví daří dále pokračovat v naší růstové strategii. Opět jsme dokázali, že jsme schopni rozšiřovat naše služby a nabídku a společně s našimi zákazníky prosperovat. Společnost HADEPOL FLEXO dokonale zapadá do naší stávající výrobní sítě a umožní nám zhmotnit synergie a rozšířit služby a dostupnost pro evropské zákazníky v oblasti pekařství a cukrářství,“ poznamenal k akvizici Christian Kolarik, generální ředitel společnosti Coveris.

Akvizice podléhá obvyklému schválení regulačními orgány a očekává se, že bude dokončena v polovině druhého čtvrtletí roku 2024.

 

Coveris je přední evropská společnost zabývající se výrobou obalových materiálů. Poskytuje flexibilní obalová řešení pro mnoho významných světových značek vyrábějících široký sortiment výrobků – od potravin přes krmivo pro domácí mazlíčky, zdravotnické zboží až po průmyslové a zemědělské produkty. Organizačně se dělí na tři obchodní jednotky: Films, Flexibles a Paper. Coveris Group se sídlem ve Vídni má v regionu EMEA 30 poboček a celkem 4 000 zaměstnanců. 

 

HADEPOL FLEXO je úspěšný výrobce plastových a papírových obalů ve střední a východní Evropě, který se specializuje na obalová řešení z fólií a papíru pro pekárny a supermarkety, především pro domácí trh. HADEPOL FLEXO je moderní a špičkový výrobní podnik, který neustále investuje do svého technického vybavení a pracovníků, aby dostál tvrzení „Spokojenost zákazníků je pro nás největším oceněním“.

Podpis smlouvy mezi společnostmi Coveris a HADEPOL FLEXO. Zleva Christian Kolarik, CEO Coveris, a Leszek Gumowski, bývalý majitel a výkonný ředitel HADEPOL FLEXO (předseda představenstva)

 

Více k tématu:

Společnost Coveris vstupuje na český trh