Vítězové Sleeve Label Awards 2023

V Amsterdamu byly 12. října oznámeny výsledky 9. ročníku celosvětové soutěže Sleeve Label Awards pro smršťovací rukávové etikety. Porota ve složení Séamus Lafferty, předseda představenstva, Accraply; Tom Hammer, vedoucí technického marketingu, Siegwerk Narrow Web – USA; a Heath Luetkens, výkonný ředitel, iC3D Software, hodnotila kvalitu tisku a originalitu návrhu, smrštění, zušlechtění a svaření návleku, inovativní prvky a přitažlivost pro spotřebitele. Ocenění předal Corey M. Reardon, předseda představenstva a CEO, AWA Alexander Watson Associates.

 

• Nejlepší z nejlepších: Masterpress, Żubrówka Czarna – limitovaná edice. Výjimečně vysoká úroveň řemeslné dovednosti a bedlivá pozornost k detailu. Návrh slučuje metalické akcenty na černém pozadí do vizuálního mistrovského kusu. Bylo dosaženo bezchybného zarovnání grafiky na švu a perforace je provedena s výjimečnou přesností. Lak proti orosení a teplem aktivované lepidlo podtrhují závazek zpracovatele k dosažení dokonalosti a zachování kvality během aplikace a smrštění fólie.

 

• Alkoholické nápoje – vítěz: First Impression Labels, African Dew (#14). Zručná aplikace metalického stříbra s vysokým leskem, akcenty ražené holografickou fólií za studena a matný lak. Přesný soutisk, prvotřídní kvalita tisku a bezešvá integrace prvků grafického designu pro jednotlivé lahve z řady ochucených likérů, jež zachovávají konzistenci s výrobky, které dosud používají samolepicí etikety.

 

• Alkoholické nápoje – čestné uznání: IPE Industria Grafica, La Pocima. Výjimečná přitažlivost návleku pro zrak i hmat spolu s bezchybným provedením. Vysoce efektivní použití „neviditelné barvy“ a taktilního pískového efektu a perforace instruující spotřebitele „recykluj mě“.

 

• Nápoje – čestné uznání: Inland Packaging, Arizona Fruit Punch. Výjimečně kvalitní grafické prvky v oblasti se silným smrštěním fólie precizně zarovnané přes šev a s účinnou korekcí distorze. Výsledek, nehledě na překážky kladené tvarem lahve, je pozoruhodný.

 

• Drogerie – vítěz: Resource Label Group, Trek for Kids – Lemon Grass Farms. Fólie s taktilním lakem, matná povrchová úprava a fosforeskující prvky vyzdvihují aerosolovou plechovku na repelent nad běžný standard.

 

• Ekologie: Masterpress, Tine Dairy Cup na Tine Crème Fraiche. Řešení vstřícné k recyklaci podle pokynů RecyClass díky použití polyolefinového návleku na polypropylenovém kelímku. Vedle toho vyniká na regálu. Zpracovatel pečlivě provedl každý krok s použitím teplem aktivovaných lepidel ke garanci výjimečných výsledků aplikace a smrštění.