Canon rozšířil portfolio tiskáren pro tisk etiket o LabelStream LS2000

Společnost Canon představila na svém veletrhu Canon Expo v Jokohamě nový inkoustový tiskový stroj pro průmyslový tisk etiket LabelStream LS2000 s maximální šířkou tisku 340 mm. Model zpřístupňuje řadu Canon LabelStream širšímu okruhu zpracovatelů etiket, kteří působí v potravinářství, výrobě prostředků pro osobní hygienu, zboží pro domácnost, elektroniky a produktů na zakázku nebo na míru a hledají spolehlivý, produktivní a flexibilní digitální tiskový stroj, splňující požadavky na malé série různorodých samolepicích etiket, vyráběných ve velmi krátkých termínech.

Zvládá rychlost až 40 m/min a jako první tiskárna etiket Canon tiskne CMYK plus bílou na samolepicí substráty včetně papíru a fólie tak, aby splňovaly normy pro bezpečnost potravin. Bude schopen flexibilně zpracovávat substráty od natíraného až po syntetický papír a fólie, včetně fólií odolných vůči nižším teplotám. Je vybaven novou tiskovou hlavou s rozlišením 2 400 × 1 200 dpi a mechanismem cirkulace inkoustu, který minimalizuje selhávání trysek v důsledku jejich ucpání a pomáhá prodlužovat životnost tiskové hlavy. Údržba tiskové hlavy a kontrola kvality jsou automatizovány, stejně jako měření a nastavení barev, zatímco kontroler nabízí dokonalou integraci do různých workflow.

Nové inkousty pro tuto tiskárnu jsou polymerové inkousty na vodní bázi s vysokou hustotou, které Canon vyvinul speciálně pro novou tiskovou hlavu. Obsahují vysoce syté pigmenty se širokým barevným gamutem a na podkladu vytvářejí velmi tenkou vrstvu, která výrazně snižuje rozptyl světla, což vede k vynikající reprodukci barev. Bílý inkoust je součástí standardní výbavy a umožňuje tisk na průhledné fólie a další média, kde vytváří podkladovou vrstvu pro ostatní inkousty. Inkousty byly navrženy tak, aby splňovaly řadu norem pro bezpečnost potravin.

Mezi prvními v Evropě, kdo se bude moci přesvědčit o rozmanitosti výstupů zařízení LabelStream LS2000, budou návštěvníci veletrhu drupa 2024. Model bude v regionu EMEA v prodeji od začátku roku 2025.