Nové aplikátory etiket Ravenwood na Labelexpu

Britský výrobce Ravenwood je světový lídr v aplikaci etiket bez nosné vrstvy, jehož sortiment výrobků a materiálů se neustále vyvíjí a rozšiřuje, aby splnil požadavky zákazníků. Svou techniku dodává do 24 zemí na šesti kontinentech. Staví aplikátory Nobac 5000 (s variantami pro maximální flexibilitu v závislosti na druhu a specifikaci výrobků, a to jak pro balení o stejné hmotnosti, tak s možností propojení s váhou); zařízení na výsek a stohování etiket Stacker a aplikátor lepidla a silikonu na etiketové kotouče Com 500 Coater.

Na veletrhu Labelexpo Europe v Bruselu se k této dosavadní nabídce připojí nové stroje Nobac 1500 a Nobac 40 Vac. Nobac 1500 je levný aplikátor etiket bez nosné vrstvy, určený jako náhrada standardních svrchních a/nebo spodních etiketovaček na samolepicí etikety. Aplikuje etikety o plošné hmotnosti 100–200 g/m2 jak z papíru, tak plastu na konvenční tácky/misky balené v ochranné atmosféře MAP. Existuje i možnost propojení s váhou. Na výběr je samostatně stojící svrchní etiketovačka pro integraci do stávajících dopravníků a svrchní a/nebo spodní s integrovaným dopravníkem.

Nobac 40 Vac je malý propagační aplikátor etiket bez nosné vrstvy a první svého druhu. Výjimečně nízkými náklady překonává jiné samolepicí etiketovačky ve své třídě. Dosahuje lineární rychlosti max. 40 m/min. Spolupracuje s řadou Nobac 5000, na vyžádání jsou k dispozici různá montážní upevnění.