Van Genechten představuje průhledné papírové fólie pro okénka

Výrobce skládacích krabic Van Genechten Packaging vyvinul nové řešení pro průhledná okénka, zejména pro výrobce v potravinářském a kosmetickém průmyslu. „Naši zákazníci se potýkají se sílícím dilematem: Na jedné straně průhledy výrazně zvyšují atraktivitu obalů, zboží a značky a umožňují přímou komunikaci se zákazníky. Na druhé straně dnes mnoho spotřebitelů očekává, že v obalech nebude žádný plast. Navíc je často obtížné oddělit plasty kombinované s lepenkou. Tento problém můžeme vyřešit pomocí našich papírových okének, v závislosti na požadovaném vzhledu dokonale průhledných, poloprůhledných nebo matných,“ vysvětluje Marc Büttgenbach, obchodní ředitel, Van Genechten Packaging.

Fólie pro okénka, které VGP nabízí, pocházejí z obnovitelných surovin na bázi dřevěných vláken a jsou organicky odbouratelné a kompostovatelné. Jsou zcela recyklovatelné v kombinaci s plnou lepenkou, takže je spotřebitel nemusí pro správnou likvidaci pracně oddělovat.

Papírová fólie je vyrobena z celulózových vláken. Díky speciálním úpravám je však dosaženo stejných funkcí jako u srovnatelné plastové fólie. Materiál je stoprocentně bezpečný pro potraviny, k dispozici v různých formátech a tloušťkách a s různými vlastnostmi. Má buď vysoce účinnou bariéru, například proti mastnotě a kyslíku, nebo existují verze s propustností pro vodní páry, anebo vysokou pevností v průrazu. To je zvláště užitečné při balení produktů s ostrými hranami, jako jsou suché těstoviny. Papírovou fólii od VGP lze snadno zpracovat na stávajících výrobních zařízeních bez dalších technických úprav a aplikovat ji na všech běžných balicích strojích do libovolných kartonových obalů.