United Caps představuje nová řešení uzávěrů

United Caps představuje nová řešení uzávěrů

Na své akci United Virtually společnost United Caps představila nové a modernizované produkty: nová víčka a uzávěry nabízí pod označením Tethered Closures. Benoit Henckes, generální ředitel, United Caps: „V rámci našeho úsilí o jejich vývoj jsme vzali v úvahu rozsáhlou zpětnou vazbu našich zákazníků a spotřebitelů, která výrazně zlepšila konečný výsledek.“

United Caps považuje směrnici EU o pevně přichycených víčkách a uzávěrech (č. 2019/904 o omezení dopadu některých plastových výrobků na životní prostředí) za výzvu pro celé odvětví, která od něj vyžaduje holistický přístup a měla by co nejméně ovlivnit plnicí zařízení a další systémy v dodavatelském řetězci. Proto se společnost podílela na založení Alliance for Closure Tethering (ACT) s úmyslem přivést přední poskytovatele z tohoto oboru k jednomu stolu. Mají zkoumat vliv různých řešení pro přichycení na stávající typy hrdel lahví a určit případné úpravy, které to bude vyžadovat.

Výsledkem je široké portfolio produktů United Caps Tethered Closures (UCTC), které jsou připraveny k uvedení na trh, splňují požadavky směrnice a jsou zákazníky společnosti široce akceptovány. Postup při jejich vývoji společnost zveřejnila v bílé knize, kterou lze stáhnout zdarma za e-mail a telefon. Novinkou v jejím sortimentu je uzávěr 29 Flip On pro jedlé oleje, který umožňuje čisté vylévání bez odkapávání. Lze jej snadno otevřít a je opatřen neodnímatelným páskem proti neoprávněné manipulaci. Je nabízen v různých značkových variantách a barvách. Uzávěr Proline 2 pro nesycené nápoje váží pouze 3 g, ale nabízí stejné vlastnosti jako mnohem těžší výrobek a je vhodný i pro použití v aseptických systémech. Aby se zlepšila jeho ekologická stopa, je vyroben z recyklovaného materiálu, ale na přání může být vyroben také z tradičních surovin. Jeho odvzdušňovací funkce zvyšuje bezpečnost koncových uživatelů, protože vyrovnává tlak plynů, které by mohly vzniknout při zkažení obsahu. Jeho moderní konstrukce zajišťuje vynikající pevnost. Nabízí vyšší účinnost a produktivitu při plnění choulostivých nápojů, jako jsou džusy a mléko. United Caps také představily svou obsáhlou řadu víček a uzávěrů na jedlé oleje a ocet. Ty nabízejí všechny důležité praktické funkce bez zbytečných doplňků. Sortiment zahrnuje oceňovaný uzávěr Doubleflow a produktovou řadu uzávěrů pro 26mm hrdla, které i přes svou nízkou hmotnost poskytují dobrou službu.