30. ročník Finat Label Award – vysoká účast a vysoká úroveň

Mezinárodní svaz výrobců samolepicích etiket, společnost Finat, se sídle v Haagu, pořádá každým rokem mezinárodní soutěž. Letošního již 30. jubilejního ročníku se zúčastnilo 55 účastníků s 325 návrhy, což bylo doposud nejvíce ze všech. Většina návrhů pocházela z Turecka, Indie a Velké Británie. Mezinárodní jury určila celkem 20 vítězů, kteří byli oceněni na výročním kongresu Finat ve Valencii. Celkovým vítězem se stala etiketa pro Barceló Rum firmy Pilot Italia S.p.A.. Etiketa na podkladovém metalizovaném papíru vytištěná kombinací UV flexotisku a ofsetového tisku spojeného se senzační ražbou hodnotitelskou komisi „nadchla“.

Kimbells Illusion BoxZvláštní cenu získala etiketa „Illusion Box firmy Kimbells Pack z Filipin. Jury ocenila zdařilý návrh designu, který propůjčuje značce osobitý profil.

V kategorii kosmetika zvítězila etiketa No-Label-Look britské firmy Skanem Liverpool. Pro Colgate Palmolive Sublime.

V kategorii etiket, které se nelepí, zvítězila turecká firma Etimag Etiket s etiketou pro Balea-Bodylotion, vyrobená na smršťovací fólii ofsetovým tiskem brilantními čistými barvami.

Loňský vítěz za inovace, německá firma Schreiner Group GmbH, byla v letošním roce znovu oceněna. Kategorie inovace zahrnuje nová použití a výrobky, které nespadají do jiných kategorii. Příspěvek skupiny Schreiner spočíval v integraci elektronického funkčního dílu s tištěným elektrickým obvodem, který obsluhuje RF vysílačku a elektroluminiscenci spárovanou s lepenou etiketou.

Několik z celkových 20 vítězů bylo nominováno do soutěže World Label Award, která se bude konat při Labelexpo v Chicagu (USA). Seznam vítězů je k nahlédnutí na www.finat.com

Finat je společnost zastřešující dodavatele samolepicích etiket a podobných výrobků s hlavním sídlem v holandském Haagu. Byla založena v roce 1958 v Paříži. Má 600 členů z 50 zemí světa.