News archive

Page 1 of 141   Následující stránka   Poslední stránka

Klíčem je mezioborová spolupráce, konstatuje EuPC

V poslední době se objevily různé názory ohledně položek, které by měly být zahrnuty do působnosti směrnice o omezení dopadu některých plastových výrobků na životní prostředí (EU 2019/904). Papírenský průmysl vyzval k vyloučení papírových výrobků potažených polymerem, protože objem plastů je v nich minimální.

Zvyšte účinnost skládací-lepicí linky pomocí nové automatické baličky SPEEDPACK od BOBSTu

Bobst přináší nové úrovně automatizace a produktivity do svých skládacích-lepicích linek a představuje nejnovější průlomovou inovaci pro obalový průmysl – SPEEDPACK. Automatická balička, vhodná pro EXPERTFOLD 145/165 či 170-350 a MASTERFOLD 170-350, zvládne všechny typy krabic, ať už z vlnité, nebo hladké lepenky.

Leonhard Kurz představuje technologii Trueseal Digital

Na vakcíny, očkovací certifikáty a výsledky testů na covid-19 útočí stále více padělatelé. Společnost Leonhard Kurz představuje novou aplikaci s názvem Trueseal Digital, jež kombinuje jeho řešení pro kódování produktů Trustcode s kryptografickým šifrováním. To znamená, že údaje o výrobku jsou zabezpečeny dvojnásobně.

Na vlastním virtuálním veletrhu odhalil Fujifilm několik novinek

Počátkem července uspořádal Fujifilm virtuální prezentaci pod heslem „Věříme v tisk“. Mimo jiné tam zveřejnil novou značku tonerových digitálních strojů Revoria, kterou ponesou produkty Versant a Iridesse, po jeho odštěpení od Xeroxu. Hlavní novinkou byl kotoučový stroj Jet Press FP790 s inkousty na vodní bázi.

Südzucker bude v budoucnu spoléhat na bariérový papír

V rámci rozsáhlého projektu udržitelnosti mají být v nejbližších letech veškeré obaly používané společností Südzucker (cukrovarnická společnost se sídlem v Německu vlastní mj. i Moravskoslezské cukrovary v ČR, pozn. red.) převedeny na řešení, která budou 100% recyklovatelná. V této souvislosti přešla u jednoporcových balení cukru typu „stick pack“ na nový papír s bariérovým povlakem. 

JDEME DO FINÁLE!

Veletrh FACHPACK je připraven otevřít veletržní sezonu v Norimberku. Buďte u toho také! Dovolujeme si pozvat všechny naše čtenáře k návštěvě mezinárodního veletrhu obalových materiálů a technologií, který proběhne v termínu od 28. do 30. září 2021. Vstup na veletrh si zajistíte zdarma po registraci e-kódu.

Snadné rozlišení HDPE od LDPE

Start-up Trinamix (založený společností BASF) představuje dvě nová využití pro své mobilní zařízení k rozpoznání plastů. Kromě rychlého rozlišení mezi HDPE a LDPE lze nyní také přesně určit poměr PE k PP ve směsných plastech. Praktické měřicí zařízení pracuje na principu NIR infračervené spektroskopie.

 

Nové lepidlo společnosti Herma optimalizuje recyklaci PET

Lepidlo 52W zajišťuje nejen to, že etikety jsou z lahví smyty bezpečně a beze zbytku, ale také to, že uvolněné etikety již potom nebudou lepit. „Díky 52W můžeme zajistit, aby se části etiket během sušení znovu neslepily ani nepřilnuly k promytým PET vločkám,“ vysvětluje vedoucí vývoje Ulli Nägele, Herma.

První kompostovatelná protikorozní průtažná fólie na světě

Zatímco doposud se daly v nabídce najít protikorozní fólie buď jen průtažné, anebo jen kompostovatelné, nyní korporace Cortec mezi své průmyslově kompostovatelné fólie zařadila novinku EcoStretch Nano VpCI, v níž se obě tyto vlastnosti spojují. Podle laboratorních studií plní normy ASTM D6400 a EN 13432.

Voskový hrnec na med

Litevská společnost Bee Loop vyvinula nádobu na med vyrobenou ze 100% čistého včelího vosku, který je organický, obnovitelný, jedlý, biologicky odbouratelný, protiplísňový, antivirový, antiseptický, antibakteriální a především recyklovatelný. Jediným doplňkovým materiálem je šňůrka ze lnu, která slouží k otevření.

Page 1 of 141   Následující stránka   Poslední stránka