Generálním ředitelem OKI Europe se stal Takaaki Hagiwara

Takaaki Hagiwara byl k 1. dubnu 2023 jmenován generálním ředitelem společnosti OKI Europe s cílem posílit vedoucí postavení OKI na trhu profesionálních tiskáren a hledat možnosti pro uvedení dalších technologických řešení OKI na evropský trh.

Takaaki Hagiwara pracuje ve společnosti OKI od roku 1990. Do své nové funkce přináší bohaté zkušenosti, neboť již v rámci společnosti OKI zastával řadu vedoucích pozic, mimo jiné v letech 2013–2018 působil jako generální ředitel společnosti OKI Systems (UK). Naposledy zastával pozici viceprezidenta pro korporátní plánování v OKI Europe, podílel se také na řízení a transformaci podnikání. Ve funkci střídá Tsukasu Takasawu, který byl jmenován do nové funkce pro rozvoj obchodu v Singapuru.

Takaaki Hagiwara získal bakalářský titul v oboru anglický jazyk a literatura na univerzitě Kyoto Sangyo, kterou absolvoval v roce 1990. Ve stejném roce nastoupil do společnosti OKI, kde původně pracoval v oddělení zahraničního obchodu a marketingu.

Takaaki Hagiwara se jako generální ředitel OKI Europe zaměří na další rozvoj řešení pro vertikální segmenty a nové aplikace v rámci trhu profesionálních tiskových technologií v regionech EMEA a Indie a na hledání možností pro využití technologií OKI, které již byly komerčně využity v jiných regionech. „Těším se na vedení společnosti OKI Europe v této nové fázi růstu společnosti. Po období transformace se společnost OKI Europe bude i nadále zaměřovat na tiskové technologie, rozšiřovat své vertikální oblasti a aplikace, včetně tisku etiket a obalů, a zároveň zkoumat možnosti zavedení dalších technologií, které jsou již komerčně dostupné v Japonsku,“ řekl Hagiwara.

 

OKI Group, jejíž regionální centrálou je společnost OKI Europe, divize společnosti OKI Data Corporation, má široké portfolio inovativních technologických řešení, která zahrnují mimo jiné produkty, jako jsou zařízení pro internet věcí, pokročilé akustické technologie a edge computing.