BOBST dokončil akvizici Cerutti

Společnost BOBST oznamuje, že 11. listopadu 2021 skončilo řízení týkající se úspěšné konečné nabídky Bobst Italia na akvizici aktiv Officine Meccaniche Giovanni Cerutti a Cerutti Packaging Equipment, včetně servisní společnosti 24/7 Cerutti Service. Gruppo Cerutti byla založena v roce 1920 v Casale Monferrato na severozápadě Itálie a vyrostla ve světově uznávaného výrobce rotačních hlubotiskových strojů na obaly a pro publikační tisk a speciálních tiskových a zpracovatelských zařízení.

Bobst Italia se sídlem v San Giorgio Monferrato je celosvětovým centrem excelence společnosti BOBST pro hlubotisk, laminování a lakování měkkých obalů. Akvizice Cerutti je v souladu s jejím strategickým cílem dále upevňovat své vedoucí postavení jak v oblasti hlubotiskových technologií, tak na příslušném trhu. Touto akvizicí BOBST zařazuje mezi svá aktiva značku, práva duševního vlastnictví a veškerý nehmotný majetek Cerutti. Třicet bývalých zaměstnanců Cerutti se připojí k personálu Bobst Italia v sídle společnosti v San Giorgio Monferrato.

„Velice nás potěšilo, že proces konečně dospěl k závěru a skončilo období nejistoty pro místní i zahraniční strany zainteresované v Cerutti,“ komentoval to Davide Garavaglia, generální ředitel a vedoucí výrobních řad pro hlubotisk, podtlaková zařízení, lakování a laminování, Bobst Italia. „Bobst Italia se vyznačuje finanční a sociální udržitelností a jako takový je schopen dlouhodobě vytvářet hodnotu. Po dokončení zapojíme technologii Cerutti spolu s jejími technickými odborníky do naší organizace a tím rozšíříme naše stávající know-how a schopnosti. Znamená to také, že nyní můžeme poskytovat naše služby a podporu také strojům Cerutti po celém světě.“

Výrobní závod Bobst Italia v San Giorgio Monferrato, Itálie