Storopack získal cenu Worldstar Packaging Award 2021

Specialista na ochranné balení Storopack získal dvě ceny v soutěži Worldstar Packaging Awards 2021. Ocenění v kategorii elektronika obdržel za spolupráci se svým zákazníkem Living Packets na obalu The Box. Přepravní box Onco-System byl navíc oceněn v kategorii lékařství & farmacie.

„Startupová společnost Living Packets si stanovila za cíl provést s obalem The Box (viz obrázek) revoluci ve světě elektronického obchodování. Pro náš tým bylo nadšením a potěšením podílet se na vývoji obalu z extrudovaného PP. Tento opakovaně použitelný přepravní box je stoprocentně recyklovatelný, skládací a zaručuje více než 1 000násobné použití, čímž omezuje vliv na životní prostředí a náklady na přepravu,“ vysvětluje Charles Poisson, ředitel výzkumu a vývoje, Storopack. The Box je vybaven inteligentními technologiemi, četnými senzory, připojením k internetu, displejem typu E-Ink a integrovaným držadlem. Není určen k jednorázovému použití, ale může být nabízen jako služba, kdy internetoví obchodníci platí pouze za jeho využití.

Onco-System pro zdravotnický sektor přesvědčil porotu svou opakovatelnou použitelností a kombinací hladkého povrchu materiálu s vyjímatelnou vaničkou pro snadné a efektivní čištění všech komponent. Obal pro přepravu s řízenou teplotou je speciálně navržen pro požadavky vysoce citlivých látek a umožňuje bezpečnou a pohodlnou dopravu životně důležitých léků k pacientovi. To je zajištěno chladicími destičkami z tvrdého plastu, jejichž rosný bod lze přesně nastavit na požadovaný teplotní rozsah (tzv. technologie PCM, phase change material, materiál se změnou skupenství). Obal je vyroben z odolného EPP, a proto ho lze použít opakovaně. Velikost je navržena konkrétně pro infuzní vaky, aby mohly být při přepravě uloženy naplocho.

Storopack získal v roce 2020 za obě řešení cenu Pack The Future – Sustainable Plastic Packaging Award, což mu zajistilo současnou nominaci do soutěže Světové obalové organizace WPO.

The Box