Zasloužíte si chvilku oddechu

Zasloužíte si chvilku oddechu

Celoevropská iniciativa Every Can Counts v rámci Týdne recyklování propaguje recyklaci na Instagramu a Facebooku prostřednictvím své nové hry v rozšířené realitě Catch ‘Em If You Can („Chyť je, když to dokážeš“, slovní hříčka, kde „can“ znamená jak „plechovka“, tak “dokázat“). Hráči na obrazovce chytají padající nápojové plechovky do nádoby na odpadky tak, že pohybem hlavy navádějí popelnici na správnou pozici. Na závěr zjistí, kolik plechovek pochytali a jaká věc se dá vyrobit z materiálu, který odpovídá objemu recyklovaného hliníku.

Chris Latham-Warde, programový manažer, Every Can Counts UK: „Víme, že hráči často kupují nápoje v plechovkách. Hra dává nejen jim, ale i uživatelům sociálních sítí příležitost se bavit, ale zároveň je poučuje o přínosech recyklace. Navrhli jsme ji tak, aby rozšiřovala povědomí o variabilitě výrobků, které lze z hliníku vyrobit, ať už je to úplně nová plechovka, součástka do laptopu, nebo dokonce do sportovního vozu.

Letos máme v Británii co slavit: 95 000 tun recyklovaných hliníkových obalů od ledna do září je víc než kterýkoli předchozí rok! Nyní musíme tuto hodnotu alespoň udržet nebo nasměrovat růst správným směrem. Povědomí a chování spotřebitelů v tom samozřejmě budou hrát roli, a proto jsme nadšeni možností ovlivnit je online prostřednictvím této nové hry.“

 

Na oslavu papírenského průmyslu a jeho výrobků americká organizace Paper & Packaging spustila zcela novou mobilní hru Box Paper Scissors Jump! s dynamickým duem Casey a Page (poměrně běžná rodná jména znamenají také „case“ – „bedna“ a “page“ – „stránka“). Zaměstnanci členských společností organizace se mohli při představení hry zúčastnit soutěže o ceny, ale jinak je hra k dispozici všem a zdarma ke stažení na GooglePlay nebo App Store.