Veletrh drupa 2021 bude kratší o dva dny – 20. až 28. dubna 2021

Veletrh drupa 2021 bude kratší o dva dny – 20. až 28. dubna 2021

Drupa, přední světový veletrh tiskařských technologií, se rozhodl v příštím roce zkrátit dobu trvání z jedenácti na devět dní. Vyhovuje tak přání partnerského sdružení VDMA a mnoha vystavovatelů pro zefektivnění veletržní prezentace a cílenou koncentraci počtu návštěvníků.

„Vzhledem k předpokladu, že na drupu 2021 přijede méně návštěvníků ze zahraničí, považujeme za rozumné zkrácení veletrhu z jedenácti na devět dní, abychom mohli toky návštěvníků účinněji nasměrovat. Samozřejmě bude zachována velká přednost drupy, která umožňuje návštěvníkům vidět technologické novinky v chodu,“ vysvětluje prezident drupy Claus Bolza-Schünemann.

Přes některá zrušení související s koronavirem zůstává současný stav rezervace na vysoké úrovni s více než 1 500 vystavovateli a čistou výstavní plochou více než 140 000 m2. To opět zdůrazňuje mezinárodní přitažlivost akce pro grafický průmysl. Je zcela zřejmé, že stále existuje potřeba osobních setkání, získávání nových zákazníků nebo živé prezentace strojů. „Mnoho našich zákazníků považuje svou osobní přítomnost na veletrhu za svou vlastní odpovědnost pro posílení odvětví a poskytnutí důležitých podnětů na místě,“ říká ředitelka drupy Sabine Geldermannová a zdůrazňuje: „Charakter drupy v roce 2021 se bude díky pandemickým a hygienickým předpisům určitě lišit od toho, na co jsme zvyklí, ale bude i nadále velmi důležitým příspěvkem k hospodářskému oživení.“

Další informace o koncepci hygieny a ochrany před infekcemi veletržní správy Messe Düsseldorf najdete na www.drupa.com