Přeměna zbytkového PET materiálu na granulát

Přeměna zbytkového PET materiálu na granulát

 

Společnost Leonhard Kurz vyvinula proces recyklace zbytkového PET materiálu. Znamená to, že se nosné fólie z výrobků KURZ po ražbě (transferu dekorační vrstvy) mohou vrátit do materiálového cyklu. Recyklovaný materiál může být použit jako granulát pro vstřikování plastových dílů.

Vrátit zbytky PET nosiče ražebních fólií do recyklačního cyklu byla zpočátku pro KURZ jen vize, která se nyní stala skutečností. a nejen že se podařilo recyklovat zbytkový materiál, ale také přeměnit jej na vysoce kvalitní granulát. Zatímco recyklované plasty se obvykle používají pro jednoduché sekundární aplikace, jako jsou cvičební rohože, parkové lavičky nebo květináče, PET materiál vyvinutý společností KURZ může být použit pro náročné aplikace vstřikování plastů.

S objemem investic v řádu několika milionů eur pracuje KURZ na koncepci recyklace PET více než tři roky. Za úspěchem stojí společné úsilí všech environmentálních a procesních specialistů z grafického a plastikářského odvětví mateřské společnosti ve Fürthu. Ze zbytkového PET materiálu vyrobili nový materiál pro vstřikování, který bude v budoucnu k dispozici pro průmyslové aplikace.

 

Uzavření recyklačního cyklu

Koncept recyklace vyvinutý společností KURZ zajišťuje sběr a přepravu, nebo vyzvednutí použitých ražebních fólií u zákazníka a přeměnu materiálu na nový materiál ve vlastním recyklačním zařízení. Recyklační centrum ve Fürthu je v současné době v pilotním provozu a recykluje zbytkový materiál od společnosti Edelmann, výrobce obalů s důrazem na efektivní využívání zdrojů. Dalším krokem je, aby byl koncept použitelný pro ostatní zákazníky. Ve střednědobém horizontu se plánuje postupné zřízení recyklačních zařízení ve všech mezinárodních výrobních závodech, aby byl zajištěn všeobecně udržitelný přístup prostřednictvím krátkých přepravních vzdáleností. Společnost také prokazuje trvalou udržitelnost energie používané v recyklačním závodě Fürth: stejně jako ve všech výrobních závodech v Německu, recyklační centrum také používá 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů.

„Jako světový lídr na trhu, i jako lídr v oblasti inovací v polygrafickém odvětví považujeme za svou povinnost dodávat tiskařskému a plastikářskému průmyslu udržitelná řešení pro vynikající povrchové úpravy a dekorace. Po mnoho let vyvíjíme velké úsilí, abychom zajistili, že naše transferové produkty jsou vyráběny, zpracovávány a také likvidovány udržitelným způsobem. S naším novým recyklačním procesem jsme nyní recyklační cyklus zcela uzavřeli. Jedná se o milník v recyklaci plastů,“ vysvětluje Markus Hoffmann, člen správní rady KURZ.