Aktuality

 

Společnost Van De Velde Packaging získala 100% podíl ve společnostech UNIPAP a UNIPAP PAPÍRNA

Belgická společnost Van De Velde Packaging získává českou společnost Unipap, která se specializuje na výrobu průmyslových obalů z vlnité lepenky a pěnových produktů. Unipap se odlišuje od ostatních výrobců obalů tím, že má v nabídce inovativní obalová řešení pro širokou škálu průmyslových odvětví.

Papírny opět přerušují výrobu (nejen) kvůli vysokým nákladům

Nejen vysoké ceny energií a další náklady, ale i nemoc covid-19 a pokles poptávky si vynutily odstávky papírenské výroby: na den, týden či několik týdnů (i trvale) se zastavily stroje v papírnách a celulózkách Delkeskamp, Klingele, Leipa, DS Smith, Hamburger Containerboard a Metsä Tissue.

Nový systém proti padělání lékových blistrů

Americká společnost vyvíjející hologramy Holographyx představila Holo-Blister, nový systém proti padělání farmaceutických blistrů. Na vývoji, testování a zavádění Holo-Blisteru spolupracuje s americkou papírenskou společností Hazen a s německým výrobcem farmaceutických balicích zařízení Uhlmann Pac-Systeme.

Udržitelné balení se snoubí s digitalizací

Securikett poprvé uvádí na trh papírové etikety s integrovaným QR kódem. Kromě dokladu o prvním otevření má výrobce možnost sdělit zákazníkovi prostřednictvím etikety také další informace o produktu. Pokud jsou obal a etiketa vyrobeny ze stejného materiálu, bude tím pozitivně ovlivněna kvalita suroviny získané recyklací.

Travní papír a lepenka

Papír Nature Liner vyrobený z trávy a recyklovaných vláken v papírně Meldorf si stále více upevňuje své místo na trhu. Je také základem pro lepenku Nature Board, která vzniká kašírováním. Je také kompostovatelný a recyklovatelný, proto společnost nabízí zpětný odběr odpadu za účelem jeho opětovného začlenění do oběhu.

Nestlé využívá ke kontrole obalových prvků umělou inteligenci

V závodě Nestlé Health Science v Osthofenu v Německu byla nedávno nasazena nová technologie. Kamera spojená s umělou inteligencí kontroluje, zda jsou různé produkty dodávány s odměrkou na dávkování, či nikoliv. Průhledná odměrka je totiž na lesklém kovovém pozadí obalových plechovek téměř neviditelná.