Budoucnost společnosti POLAR Mohr je zajištěna

Výrobce strojů POLAR Mohr Maschinenvertriebsgesellschaft a Adolf Mohr Maschinenfabrik se sídlem v německém Hofheimu a s pobočkou v Šanghaji přebírá rakouský finanční investor SOL Capital Management se sídlem ve Vídni. Společnosti vyrábějí hi-tech stroje pro polygrafický průmysl a jsou světovými lídry, pokud jde o řezačky papíru. Akvizice kombinuje obchod s aktivy a akciemi. SOL přebírá 100% podíl v POLAR Mohr a její čínské pobočce od původních akcionářů a obchodní provoz (aktiva a pasiva) Adolf Mohr. Nová společnost nyní funguje pod názvem POLAR Cutting Technologies. Přejde do ní všech 300 zaměstnanců a sídlo zůstane v Hofheimu am Taunus. SOL podpoří budoucí směřování společnosti podstatnou kapitálovou injekcí. Dosavadní rodinný podnik se 117letou historií tak má zajištěnou budoucnost, což značí úspěšné ukončení ochrany před věřiteli pro účely restrukturalizace jen po pěti měsících, jež byla vyhlášena kvůli slabinám v zásobování.

Thomas Raab, jednatel, POLAR Cutting Technologies: „Tímto novým startem a dodatečnými fondy od SOL bude posílena pozice oborového lídra. […] Naše situace v zásobování a nákupu se zlepšuje, naši nejvýznamnější dodavatelé už k nám vysílají velmi pozitivní signály.“

Haiko Stüting, vedoucí partner, SOL Capital: „Cílem je dále posílit a rozšířit vedoucí postavení společností POLAR na trhu po celém světě. Se stávajícími zdroji a novými přístupy máme nejlepší předpoklady pro vývoj nových technologií a řešení.“

Ještě před touto dohodou prodala skupina POLAR cca 50 000m2 tovární areál v centru Hofheimu projektovému developerovi, čímž vydláždila cestu pro výstavbu nové továrny, která splňuje požadavky dnešní výroby. Rodina Mohrových: „Jak prodej dřívějších továrních prostor, tak injekce nového kapitálu zajistí oddlužení a přežití POLAR Mohr a Adolf Mohr. Z řemeslného podniku, zal. 1906, jsme za čtyři generace vytvořili světového lídra ve výrobě řezaček papíru. Těší nás toto perspektivní řešení pro společnosti, Hofheim a zaměstnance a naděje ve srovnatelné řešení pro Dienst Verpackungstechnik.“ Dienst Verpackungstechnik, která také patřila ke skupině POLAR a s asi 70 zaměstnanci vyrábí balicí stroje primárně pro potravinářství, pokračuje ve své restrukturalizaci pod ochranou před věřiteli. Rozhovory se zájemci rychle postupují.

SOL Capital Management je od roku 2000 aktivní v Rakousku, Německu a Švýcarsku, svými fondy podporuje společnosti v úspěšných řešeních, restrukturalizaci a udržitelném růstu. V současnosti investuje fondy rizikového kapitálu SOL-Drei EuVECA, čerpané z Evropského investičního fondu.

Thomas Raab (uprostřed), jednatel, POLAR Cutting Technologies, s investory