Třináct + jedna = šťastné číslo pro česko–slovenské obaly

Třináct + jedna = šťastné číslo pro česko–slovenské obaly

Vyhrály společnosti:

BOXMAKER, s. r. o., Smurfit Kappa (5×), ETIFLEX, s. r. o., Unipap, a. s., THIMM Obaly, DROPAX, Veseta/Lidl, DADS Advertising, MONDI BUPAK, SCHOELLER ALLIBERT CZECH REPUBLIC

Přehled oceněných obalů si v PDF můžete stáhnout ZDE!

Pandemie COVID-19 zapříčinila, že hodnocení WorldStar 21 proběhlo dvoukolově virtuálně. Členové WPO zastupující 34 zemí z celého světa, hodnotili pečlivě každý přihlášený exponát a strávili hodiny procházením 345 podáními, aby se pak setkali prostřednictvím platformy Zoom a konečně projednali výběr vítězů. Bylo oznámeno 194 vítězů WorldStar Packaging Awards 2021 a zveřejněno na nové webové stránce www.worldstar.org.

Nejvíce ocenění získalo Japonsko s 26 cenami, následuje Čína s 22, USA s 14, Česká republika 13 ocenění a Turecko 12. Vítězové zvláštních kategorií – Cena prezidenta, Cena za udržitelnost, Cena za marketing a Cena za obal kategorie safe food – budou vyhlášeni během ceremoniálu WorldStar, který se bude konat v květnu 2021.

Všechny přihlášené obaly do soutěže WorldStar získaly již národní ocenění uznané WPO. „Přihlášky byly opět na velmi vysoké úrovni a je třeba poznamenat, že přihlášené exponáty obecně odrážejí zaměření obalů s ohledem na udržitelnost. Zajímavý byl také počet chytrých a jedinečných nápadů. Roste počet přihlášek ze zemí, které se v minulosti nijak významně nezúčastnily. Obdrželi jsme širokou škálu přihlášek pokrývajících všechny kategorie,“ uvádí Pierre Pienaar, předseda WPO.

Všichni vítězové budou oceněni na slavnostním předávání cen v květnu 2021. Informace o slavnostním ceremoniálu, který s největší pravděpodobností bude rovněž virtuální, budou brzy oznámeny.

Kompletní seznam vítězů WorldStar Packaging Awards 2021 si můžete prohlédnout ZDE!