Nový obal na sýry či uzeniny od Mondi

Nový obal na sýry či uzeniny od Mondi

Výrobce papíru a obalů Mondi uvádí na trh plně recyklovatelný obal na uzeniny a sýry, který se skládá z 80 % z papíru. Nové balení sníží spotřebu plastů u rakouského výrobce mléka Salzburg Milch přibližně o 40 tun ročně ve srovnání s dříve používanými tuhými plastovými obaly. Plochý papírový obal kombinuje recyklovatelnost papíru se základními bariérovými vlastnostmi tenkého plastového povlaku, aby potraviny zůstaly čerstvé a zabránilo se plýtvání.

Společnost Mondi uvedla svou původní řadu Performing již v roce 2019 a nadále pracuje na tom, aby byla ještě udržitelnější. Původní produkt lze znovu použít v rakouských systémech recyklace papíru. Nově vyvinutý produkt se skládá z papíru a zcela odnímatelného plastu, který lze snadno oddělit, takže v celé Evropě je možná 100 % recyklace papíru.

Výrobek se vyrábí lokálně v Rakousku, což znamená, že přeprava je omezena na minimum a celková bilance CO₂ je snížena. Základním papírem pro podkladovou misku je Advantage Formable, který je vyroben převážně z místního dřeva u Mondi Frantschach, zatímco misky natírá a zpracovává Mondi Zeltweg.

 

Technické vlastnosti produktu:

1. Tvarovatelný papírový obal s patentovanou bariérou

2. Vyroben z přírodního hnědého papíru (Advantage Formable Brown)

3. Velmi vhodný pro ploché tácky na potraviny (např. na sýry, maso nebo ryby)

4. Vysoká symetrická tažnost pro rovnoměrnou tvarovatelnost

5. Vhodný pro stávající plnicí systémy

6. O 70 % menší spotřeba plastů ve srovnání s plastovými tácky

7. Emise CO₂ sníženy o 70 % ve srovnání s plastovými alternativami