Ing. Jana Žižková nominuje

Ing. Jana Žižková nominuje

Letošní, již 27. ročník Obalu roku přinesl zajímavá a inovativní obalová řešení, procesy i technologie. V soutěži exponáty posuzuje odborná porota složená z lidí, kteří jsou s obaly v dennodenním kontaktu. Letos se soutěžilo v 11 kategoriích, které navazují na celosvětovou obalovou soutěž WorldStar Packaging Awards, kam mohou firmy oceněné obaly přihlásit. Je tu však i speciální ocenění, které je plně v kompetenci předsedkyně poroty, Jany Žižkové. Jedná se o Cenu předsedkyně poroty, která je udělována jako bronzová, stříbrná a zlatá.

 

Obaly nominovanými na Cenu předsedkyně poroty pro rok 2020, seřazenými abecedně, jsou:

• All-in-One Anti Covid displej od společnosti Boxmaker

• Digitální laserový výsek od společnosti Thimm The Highpack Group

• Etiketa Rumcajsovka od společnosti Etiflex

• Komplexní obal na Serum od společnosti Kratochvílovci

• Obálky pro segment e-commerce od společnosti Mondi Bupak

• Obnoviteľný e-komerce obal na jemnú elektroniku od společnosti Smurfit Kappa Obaly Štúrovo

 

Ocenění předsedkyně poroty bude oznámeno 5. listopadu 2020.

 

WorldStar Award

Úspěch v soutěži Obal roku dává možnost nominace a je bránou do světové soutěže WorldStar Packaging Awards, kterou organizuje World Packaging Organisation a která udělila Obalu roku certifikaci.

 

Obal roku

Poděkování patří partnerům letošního ročníku Obalu roku, bez jejichž podpory by se soutěž nemohla uskutečnit. Generálním partnerem je společnost Eko-kom, stříbrnými partnery jsou společnosti EmbaxPrint, FachPack, Thimm pack’n’display, Smurfit Kappa. Bronzovým partnerem je společnost DS Smith Czech Republic. Partnerem je i veletrh BrauBeviale. Soutěž získala i záštitu Ministerstva průmyslu a obchodu.

Trofej Ceny předsedkyně poroty