Metalizační technologie Ecoleaf

Metalizační technologie Ecoleaf

Společnost Actega Metal Print představuje inovativní technologii metalizace Ecoleaf. Její vývoj byl zahájen v roce 2017 a letos je již komerčně dostupná. Ecoleaf umožňuje metalizaci bez fólie a tím zlepšuje udržitelnost souvisejících procesů. „Ecoleaf je nová kategorie dekorativního potisku,“ řekl Dario Urbinati, vedoucí prodeje a marketingu. „Umožňuje jedinečné kovové efekty, jakož i taktilní metalizaci na fóliích.“

Společnost Actega zavádí nové portfolio udržitelných přetiskových laků na bázi vody pro použití na skládačkách a etiketách. Všechny jsou vyrobeny částečně z obnovitelných a recyklovatelných surovin a v závislosti na funkčnosti a požadovaných vlastnostech mohou mít udržitelnost více než 60 %. Zákazník si může vybrat z řady lesklých a matných laků.

Laky Mirafoil představují udržitelnou alternativu k laminování fóliemi a k ražbě fóliemi za horka. Mohou být přetiskovány a jsou vhodné pro použití na prémiových skládačkách, etiketách a jiných tištěných produktech. Teplem svařitelné laky na bázi vody pro plastové a hliníkové substráty rozšiřují portfolio Acteseal. Vynecháním rozpouštědel na bázi ropy přispívají k účinnému snižování emisí CO2. Srovnatelný účinek mají nové ochranné laky na bázi vody značky Actecoat. Obě produktové řady jsou vhodné pro zušlechťování krycích a přebalových fólií pro oblasti potravin, krmiv a léčiv.

Pro použití na obalech pro potraviny a etiketách představuje Actega ucelenou řadu nátěrů. Novinkou je Mirametal – UV stříbrné a zlaté laky a kovové tiskové barvy na bázi oleje. Jsou k dispozici v široké škále zlatých a stříbrných odstínů a také zahrnují varianty pro nepřímý kontakt s potravinami. Nabízí vysokou metalickou brilanci a přispívají ke zlepšení image značky. Nové primery na bázi vody pro UV inline lakování byly vyvinuty speciálně pro nepřímý kontakt s potravinami. Dobrých výsledků lze dosáhnout i při vysokém nánosu barev nebo při použití barev s nízkou migrací. Všechny primery vykazují silnou adhezi a malou tendenci k zmatnění. Nový matný lak na bázi vody pro nepřímý kontakt s potravinami vyniká sametově hebkým vzhledem.

Aby společnost Actega vyhověla rostoucí potřebě udržitelných obalů, neustále vyvíjí svá biolepidla Actebond, která umožňují zákazníkům vyrábět udržitelné kompozity pro měkké obaly. Vedle produktů, které jsou aplikovány analogicky jako přetiskové laky v digitálním tisku nebo jako primery ve flexografickém tisku, jsou vyvíjeny také produkty, které je možno zpracovávat pomocí inkjetu.