Koenig & Bauer jmenuje Dr. Andrease Pleßkeho  mluvčím představenstva společnosti

Koenig & Bauer jmenuje Dr. Andrease Pleßkeho mluvčím představenstva společnosti

Dr. Andreas Pleßke, člen představenstva pro segment Speciál, se stane od 1. ledna 2021 mluvčím správní rady společnosti Koenig & Bauer AG. Generální ředitel a prezident Claus Bolza-Schünemann odejde z důvodu věku z výkonné rady 31. prosince 2020 do důchodu.
S účinností od 1. ledna 2021 se stane Dr. Andreas Pleßke mluvčím správní rady společnosti Koenig & Bauer AG. Dozorčí rada společnosti ho do této funkce jmenovala již v roce 2007. Jmenování platí do konce roku 2025. Dr. Pleßke je v současné době členem představenstva pro segment Speciál Koenig & Bauer. Dr. Andreas Pleßke nastupuje do funkce po Clausovi Bolza-Schünemannovi, který opustí výkonnou radu 31. prosince 2020, jakmile dosáhne stanovené věkové hranice. Claus Bolza-Schünemann je ve společnosti 28 let, z toho devět let ve funkci generálního ředitele.

Dozorčí rada děkuje Clausovi Bolze-Schünemannovi za mnohaletou mimořádně úspěšnou práci ve skupině Koenig & Bauer: „Pod vedením Clause Bolze-Schünemanna, prapravnuka zakladatele společnosti, vyvinul a implementoval budoucí strategie tým výkonné rady Koenig & Bauer. Bezpečně řídil společnost s předvídavostí a smyslem pro proporce i v nejistých dobách,“ zdůrazňuje Prof. Dr. Raimund Klinkner, předseda dozorčí rady společnosti Koenig & Bauer AG, a dodává: „Osvědčený odborník na tisk a myšlenkový vůdce v tomto odvětví aktivně pomohl formovat a rozvíjet veletrh drupa jako prezident. Na veletrhu, který byl odložen na duben 2021, bude Claus Bolza-Schünemann předsedat a zastupovat Koenig & Bauer jako zástupce.“

Rozhodnutím jmenovat Dr. Pleßkeho jako mluvčího správní rady se dozorčí rada spoléhá na kontinuitu ve vedení správní rady. Dr. Pleßke rozhodujícím způsobem přispěl k úspěšnému rozvoji společnosti prostřednictvím restrukturalizačního programu Fit@All, kde se významně angažoval v letech 2014/2015, stal se členem dozorčí rady a poté stanul v čele segmentu „Special“ jako člen správní rady. „Nyní je velmi dobrý čas na předání štafety,“ řekl Claus Bolza-Schünemann. „Tento tým může nyní připravit silný start do příštího desetiletí, Koenig & Bauer zůstane nadále silným a spolehlivým partnerem v polygrafickém průmyslu. To je důležité pro naše zákazníky i pro zaměstnance, kteří jsou po celém světě,“ zdůrazňuje Claus Bolza-Schünemann.