Kuraray investuje 42 milionů eur do nové továrny

Kuraray investuje 42 milionů eur do nové továrny

 

Fólie PVOH (polyvinylalkohol) firmy Monosol, rozpustná ve vodě, je biologicky rozložitelná a může trvale nahradit v mnoha obalech běžné plasty. Společnost Kuraray nyní investuje 42 milionů eur do prvního závodu své dceřiné společnosti Monosol v Evropě. Nové výrobní místo se staví v polské Zimné Wódce. Zahájení výroby v novém závodu je plánováno na polovinu roku 2022. S první továrnou Monosolu v Evropě chce Kuraray rozšířit svůj globální dodavatelský řetězec a více se zaměřit na rostoucí evropský trh.

Poptávka po vodorozpustných fóliích PVOH, například pro dávkování tobolek čisticích prostředků a jednorázových balení kosmetických, farmaceutických a ošetřujících produktů, roste po celém světě. Kuraray, jeden z předních výrobců speciálních chemikálií se sídlem v Tokiu, nabízí se svou dceřinou společností Monosol LLC, unikátní materiály PVOH, které jsou biologicky rozložitelné a zcela se rozpustí ve vodě. Fólie mohou nahradit konvenční plasty v mnoha oblastech a pomáhají vyhnout se obalovým odpadům.

Vodorozpustné fólie společnosti Monosol již ovládly průmysl detergentů a čisticích prostředků po celém světě. Přední společnosti zabývající se spotřebním zbožím používají fólie pro dávkování mycích prostředků pro myčky nádobí, které se rozpustí, když přijdou do styku s vodou. Americká společnost Monosol LLC, zcela vlastněná dceřiná společnost japonské společnosti Kuraray Co. Ltd., dosud vyráběla hlavně PVOH filmy rozpustné ve vodě na středozápadě USA. Kromě použití v průmyslu saponátů a myček nádobí nabízejí fólie PVOH od společnosti Monosol řadu dalších aplikací, například v sektoru osobní péče. Díky jejich vynikajícímu profilu udržitelnosti jsou materiály ideální náhradou za různé plastové obaly na jedno použití pro kosmetické aplikace, jako jsou šampony, kondicionéry a mýdla.

Investice do nové evropské továrny je součástí dlouhodobé vize společnosti Kuraray k jejím stým narozeninám v roce 2026. Pro dosažení udržitelného růstu chce společnost rozšířit své technologie o nové výzkumné přístupy. S tříletým plánem „Proud 2020“ na fiskální roky 2018 až 2020 stanovuje Kuraray základ pro investice zaměřené na růst v budoucnosti.

Společnost Monosol LLC, se sídlem v Merrillville, Indiana, byla založena v roce 1953. Společnost je stoprocentní dceřinou společností japonské společnosti Kuraray Co.Ltd., jednoho z předních světových výrobců speciálních chemikálií. Fólie rozpustné ve vodě z Monosolu se používají v různých průmyslových odvětvích a aplikacích po celém světě, od mycích a čisticích prostředků po agrochemikálie, kompozitní materiály a výrobky pro osobní péči, chemikálie pro úpravu vody, přenosový tisk a mnoho dalších.

Společnost Kuraray Europe GmbH byla založena v roce 1991. Sídlí v Hattersheimu poblíž Frankfurtu nad Mohanem a v roce 2018 dosáhla ročního obratu 690 milionů eur. Celonárodně pracuje pro Kuraray přibližně 700 zaměstnanců v lokalitách Hattersheim, Frankfurt a Troisdorf. Kuraray je globální společnost vyrábějící speciální chemikálie a je jedním z největších dodavatelů polymerů a syntetických mikrovláken pro mnoho průmyslových odvětví. V šesti evropských lokalitách zaměstnává dalších 200 pracovníků, kteří se také starají o vývoj a aplikaci inovativních vysoce výkonných materiálů pro mnoho průmyslových odvětví, jako je automobilový průmysl, papírenský průmysl, sklářský a obalový průmysl, jakož i pro architekty a zubaře. Kuraray Europe je stoprocentní dceřiná společnost japonské skupiny Kuraray se sídlem v Tokiu, s více než 10 000 zaměstnanci po celém světě a s obratem 4,8 miliardy eur.