Komori dokončuje akvizici skupiny MBO

Komori dokončuje akvizici skupiny MBO

Komori Corporation oznámila dokončení akvizice MBO Group, globální společnosti se sídlem v Německu, která se specializuje na zařízení post-press. MBO Group bude nyní fungovat pod novým názvem MBO Postpress Solutions.

Synergie mezi oběma společnostmi, tedy Komori a MBO Group bude jedinečným zaměřením na zdokonalení tiskových technologií (ofsetové i digitální), ale synergie se rozšíří ve vztahu ke svým zákazníkům. Díky společné síle obou firem bude přítomnost Komori na trhu značně rozšířena, což společnosti umožní zdokonalit své tiskové technologie na širší škálu aplikací od komerčního, obalového a digitálního tisku. 

„Pro obě společnosti je to velmi vzrušující krok,“ řekl Ken Keyte, prezident společnosti MBO America. „Komori Group a MBO Postpress Solutions se budou navzájem doplňovat technologiemi i sítěmi potřebnými k vybudování silné prodejní organizace na celém světě. Společně jsme připraveni být kompletním poskytovatelem řešení pro polygrafický průmysl.“

Od roku 2009 má společnost Komori strategii, aby se stala poskytovatelem komplexních služeb zákazníkům. Téměř 100letá společnost nyní prodává řadu periferních zařízení, aby mohla tiskárnám prodávat ucelené produkční řady. Portfolio technologií společnosti MBO dobře zapadá do této strategie. Jako příklad lze uvést dvě základní technologie od obou společností: data strojů MBO jsou snímána v reálném čase a cloud založený na IoT společnosti Komori pro připojení a hlášení toků dat o zakázkách a mechanismus zpětné vazby pro stav zakázky, prostoje a celkovou efektivitu všech zařízení.