Walki na veletrhu Packaging Innovations, Birmingham, UK

Walki na veletrhu Packaging Innovations, Birmingham, UK

Walki, výrobce obalových materiálů, představil své portfolio udržitelných bariérových kartonů a flexibilních obalových materiálů na výstavě obalových inovacích v Birminghamu ve Velké Británii. Tyto obalové materiály slouží k balení čerstvého zboží, mražených jídel a sladkosti, jakož i k balení nepotravinářského zboží jako jsou čisticí prostředky, hygienické výrobky nebo elektronika. Společnost také dodává obalové materiály s bio nánosy pro potravinářský a turistický sektor.

Společnost Walki vytvořila platformu udržitelnosti nazvanou „Zero Waste Future“. S touto platformou chce společnost vyvinout specifická obalová řešení pro výrobky svých zákazníků a současně minimalizovat potravinový i obalový odpad. Do roku 2030 chce společnost nabízet všechny své výrobky obnovitelné, recyklovatelné nebo kompostovatelné.

Na veletrhu v Birminghamu představila společnost Walki širokou škálu bariérových kartonů a flexibilních obalových materiálů, které mají nahrazenou tradiční bariéru na bázi ropy udržitelnými alternativami. Walki-Wood používá nános na bázi talového oleje, obnovitelné suroviny, která je vedlejším produktem výroby buničiny. Nános má stejné bariérové vlastnosti jako LDPE na bázi ropy. Nános Walki-Bio obsahuje asi 75 procent PLA (kyseliny polymléčné) a je průmyslově kompostovatelný. Walki-BioPBS se vyrábí s nánosem PBS (poly-butylen-sukcinát), který se získává z kukuřice. Je průmyslově kompostovatelný a také vhodný pro normální recyklační proces. Walki-EC (EC Earth Coating) byl speciálně vyvinut pro optimalizovaný recyklační proces. Povlak obsahuje minerály a proto může být zvláště čistě oddělen od lepenky nebo papíru, na který je nanesen. Walki-Circular používá certifikované kruhové polymery, které se získávají ze směsného plastového domovního odpadu v inovativním procesu recyklace. Umožňují uzavřít recyklační cyklus.

Od akvizice Plastiroll Oy, finského výrobce udržitelných obalových materiálů, v roce 2019 společnost Walki významně rozšířila svůj sortiment udržitelných obalových materiálů, včetně kompostovatelných sáčků a fólií, jakož i recyklovatelných obalů na bázi vláken. Společnost tyto produkty a aplikace také představila na Packaging Innovations.