Výrobci založili další alianci pro propagaci papírových materiálů

Výrobci založili další alianci pro propagaci papírových materiálů

Největší evropští zpracovatelé papírových obalů se koncem února setkali v Mnichově a založili nové oborové sdružení European Paper Packaging Alliance (EPPA). Zakládajícími členy jsou vedle Huhtamaki, Story Enso, Metsä Board a Seda International také AR Packaging, Smith Anderson, Schisler Packaging Solutions, Mayr-Melnhof Karton, WestRock, Iggesund/Holmen a Paper Machinery Corporation. Sdružení má sídlo v Haagu v kancelářích Lejeune Association Management, jeho jednatelem bude Hans van Schaik.

Sdružení má spolupracovat s tvůrci evropské politiky na hledání a propagaci řešení, jež zvýší podíl recyklace obalů, sníží emise uhlíku a zajistí, že nové potravinářské a restaurační obaly splní normy pro bezpečnost potravin. Stanovuje následující priority:

1. Papír je přírodní a obnovitelný materiál z obhospodařovaných lesů, které hrají důležitou úlohu při zmírňování klimatických změn absorpcí uhlíku z atmosféry.

2. Papírové potravinové obaly jsou recyklovatelné a jsou recyklovány, EPPA bude propagovat další posílení recyklace.

3. Papírové obaly přispívají k redukci odpadu z potravin, zajištění jejich bezpečnosti i k ochraně zdraví a bezpečnosti spotřebitelů.

Předseda EPPA Antonio D’Amato (předseda, Seda International Packaging Group): „Evropa a svět čelí mnoha problémům od klimatických změn přes nedostatek zdrojů po bakteriální a virové infekce. Papírový kelímek byl na počátku 20. století vyvinut právě proto, aby se veřejné služby a nemocnice vyhnuly rizikům ze sdílených a opakovaně používaných sklenic a kapátek. Udržitelně získávané a vyráběné restaurační obaly mohou představovat řešení, které chrání zdraví a bezpečí spotřebitelů, životní prostředí a podpoří oběhové hospodářství.“