Liquibox dokončuje akvizici DS Smith Plastics

Liquibox dokončuje akvizici DS Smith Plastics

Liquibox, který patří do portfolia soukromého investičního fondu Olympus Partners, dokončil akvizici divize Plasty, která se věnuje výrobě jak tuhých, tak měkkých obalů (mj. značka Rapak), od společnosti DS Smith. Nově získané závody na měkké obaly a Worldwide Dispensers budou spojeny pod značkou Liquibox, která poté bude mít 35 výrobních zařízení a téměř 3 000 zaměstnanců po celém světě. Výroba tuhých obalů (vytlačování, vstřikování, pěnové výrobky) bude rozdělena do tří nově založených a nezávisle provozovaných podniků Corplex, DW Reusables a Engineered Foam Products.

Liquibox se sídlem ve Virginii a se zařízeními v 23 lokalitách po celém světě (např. produkce příslušenství v Nitře v SR) vyrábí měkké obaly typu bag-in-box, jejich příslušenství a sáčky na tekuté a polotekuté výrobky z mlékárenského, nápojového, potravinářského průmyslu apod., včetně plnicích zařízení pro bag-in-boxy. Byl založen v roce 1961 a Olympus Partners z Connecticutu je jeho největším investorem od roku 2015.

Olympus Partners poskytuje kapitál pro manažerské odkupy či expanzi společnostem v oblasti stravovacích, zdravotnických a finančních služeb, výroby ad. Spravuje přes 8,5 mld. $ hlavně pro penzijní a nadační fondy.

DS Smith Plastics se sídlem v Illinois se věnuje trvale udržitelným měkkým obalům a dávkovačům, vytlačování, vstřikování a napěňování plastů, zaměstnává přes 2 000 lidí v Severní Americe, Evropě a Asii a Tichomoří.

DS Smith použije výnos cca 400 mil. liber ke snížení poměru čistého dluhu k EBITDA pod 2,0×. Miles Roberts, generální ředitel skupiny, DS Smith: „Transakce je atraktivní jak finančně, tak strategicky, protože jí posílíme svou pozici lídra v trvale udržitelných papírových obalech.“

Aby společnosti získaly souhlas antimonopolních úřadů, musí Liquibox prodat výrobu bag-in-boxů pro Velkou Británii firmě Peak Packaging a vedle toho DS Smith Rapak vybrané podniky v USA.