Společnost Toray oznamuje další ekologický produkt AQ Contrast Enhancer pro bezvodý tisk

Společnost Toray oznamuje další ekologický produkt AQ Contrast Enhancer pro bezvodý tisk

Toray, lídr v inovativních řešeních pro bezvodý ofsetový tisk, přidala do svého portfolia další ekologickou nabídku k řešení ofsetového bezvodého tisk. Nová sloučenina Toray AQ Contrast Enhancer, nyní komerčně dostupná, je určena pro ekologické ošetření bezvodých ofsetových tiskových desek, zvyšující tiskový kontrast bezvodých desek exponovaných v CtP. AQ Contrast Enhancer je speciálně navržena i pro použití při dalších operacích s deskou, děrováním a ohýbáním.

„Bezvodý ofsetový tisk je nejekologičtější způsob ofsetového tisku a nyní je ještě udržitelnější,“ řekl Noboru Kawanaka, technický ředitel TTCE. „Požaduje-li se zvýšení kontrastu, musí být použity chemikálie, které zatěžují životní prostředí a jsou nákladné při jejich likvidací. Nyní s AQ Contrast Enhancer není nutná žádná zvláštní manipulace ani ošetření, protože produkt je obsahuje 90 % vody a jen malé množství speciální kapaliny, která se mj. používá v kosmetickém průmyslu.“

I když po ošetření bezvodých ofsetových desek, AQ Contrast Enhancer, lze látku vypustit do veřejné kanalizace bez nutnosti zvláštní manipulace, je lepší zkontrolovat místní pravidla a předpisy. Přestože je speciálně navržen pro použití s bezvodými ofsetovými deskami Toray IMPRIMA 'J', lze jej také použít, pokud je nutné zvýšit kontrast, pro celou řadou bezvodých ofsetových desek Toray.