Kultasuklaa si vybrala za svého partnera Metsä Board aneb „Všechno je o lásce“

Kultasuklaa si vybrala za svého partnera Metsä Board aneb „Všechno je o lásce“

Kultasuklaa je finská rodinná firma, který ručně vyrábí čokolády ve své továrně ve Finsku od roku 1990. Společnost si vytýčila cíl: snížit podíl plastu na své luxusní kazetě na čokoládu „Všechno je to o lásce“.

K dosažení svého cíle firma Kultasuklaa spolupracovala s Metsä Board (součást skupiny Metsä), předním evropským výrobcem prémiových lepenek z primárních vláken.
Nová ekologická bariérová lepenka MetsäBoard Prime FBB EB je prosta plastických hmot a odolává mastnotě a vlhkosti. Lepenka je bezpečná pro přímý kontakt s potravinami. Je vysoce lesklá s hladkým povrchem a dobře se potiskuje. Vzhledem k tomu, že lepenka neobsahuje plast a není tedy třeba separace, je snadno recyklovatelná.
Juri Kaskela, majitel firmy Kultasuklaa k tomu říká: „Díky použití speciálního laku je obal příjemný na dotek, luxusní dojem umocňuje i uplatněná horká ražba. Uvnitř obalu jsou čtyři čokoládové pralinky ve tvaru srdce, oddělené od sebe mřížkou, která je udržuje na jednom místě. Vnitřní strana obalu obsahuje ekologickou bariéru, která prodlužuje trvanlivost pralinek. Vnější obal je vyroben z jediného kusu lepenky rovněž ve tvaru srdce.“

Ředitel obalové sekce EMEA a APAC, Ilkka Harju, ze společnosti Metsä Board dodává: „Spoluprací s Kultasuklaa na tomto vynikajícím projektu jsme vytvořili nový funkční design ve tvaru srdce, který nejen upotá pozornost zákazníků, ale zároveň chrání obsah obalu a snižuje obsah plastů.“