Nový inkoust v portfoliu firmy LINX

Nový inkoust v portfoliu firmy LINX

Společnost Linx Printing Technologies představila speciálně vyvinutý inkoust odolávající vlhkosti, barvostálý a s dobrou přilnavostí. Je ideální pro kvalitní tepelně odolné kódování obalů, u kterých se předpokládá, že se obsah obalů bude tepelně zpracovávat či ohřívat.

Nový retortový inkoust firmy Linx s označením 1077 byl vyvinut speciálně pro přední inkjetové (CIJ) kodéry sérií 8900 a 8800 společnosti Linx. Tento inkoust je speciálně navržen pro použití v typických sterilizačních a mokrých retortových procesních podmínkách. Jeho unikátní složení umožňuje tiskárnám kódovat na tenkou vrstvou mastného filmu nebo maziva. Kromě toho obsahuje komponenty, které zvyšují jeho přilnavost ve vlhku a vysokých teplotách, poskytují dobrou přilnavost a dobrou odolnost proti dalšímu přenosu, dále i vynikající trvanlivost a čitelnost po aplikaci na řadě materiálů.
Typické užití retortového inkoustu 1077 Linx je pro celou řadu potravinových balíčků, např. hotová jídla, zelenina, fazole, ovoce, polévka, rýže, maso a výrobky z ryb a krmiva pro domácí zvířata. V podstatě jde o všechny produkty, které jsou kódovány před procesem vaření či ohřevu.
Inkoust je vhodný pro použití na mnoha materiálech včetně kovových plechovek, formovaných hliníkových a plastových obalů.