Klíč k úspěchu vašich produktů: Digitální laserový výsek vlnité lepenky!

Klíč k úspěchu vašich produktů: Digitální laserový výsek vlnité lepenky!

Digitální laserový výsek designérům otevírá další prostor jejich kreativitě. Laser dokáže vyříznout konstrukce z vlnité lepenky, které byly doposud jen obtížně vyrobitelné anebo nerealizovatelné. THIMM opět přebírá roli průkopníka ve svém oboru a investuje do nového stroje pro digitální laserový výsek vlnité lepenky Highcon Beam 2C, který je v tomto provedení jediný v Evropě.

Digitální zpracování vlnité lepenky – od přípravy dat, přes digitální potisk až po digitální laserový výsek – přináší spoustu výhod, designérům, marketérům i nákupčím obalů a POS/POP stojanů. Stroj Highcon Beam 2C, který od ledna 2020 využívá THIMM pack’n’display, řeže i gravíruje laserem vlnitou lepenku s naprostou přesností a rylování (bigování) umožňuje patentovaná technologie DART (Digital Adhesive Rule Technology). Celý pracovní proces od návrhu až po vlastní výrobu probíhá digitálně, bez výsekových forem, flexibilně, spolehlivě a rychle.

Co to znamená v praxi? Na trhu roste neustále poptávka po nových výrobcích, příchutích a individualizovaných variantách zboží přímo na míru spotřebitelům. Výrobci zboží jsou nuceni pružně reagovat, vyrábějí v menších sériích a obměňují častěji svůj sortiment. Pro zasílání, přepravu i prezentaci se využívá vlnitá lepenka, jejíž zpracování konvenčních metodou je spojeno s čekáním na mnohdy nákladné výsekové nástroje a je-li třeba dodatečně něco změnit, nezbývá než vše objednat znovu. To celý proces zpomaluje a koliduje s požadavky na rychlé dodávky. Digitální výroba obalů právě pro tyto malé, ale i velké, individualizované a často se měnící zakázky nabízí flexibilní řešení a posouvá zpracování vlnité lepenky na novou, vyšší úroveň. Nejenže digitální laserový výsek pracuje bez výsekových nástrojů, ale dokáže vyříznout i velmi jemné kontury, které výsekové nože technologicky nemají šanci zpracovat.

Leoš Máslo, Project Manager POS & POP v THIMM pack’n‘display doplňuje: „Naším cílem je dodávat zákazníkům vždy to nejlepší řešení, ať už se jedná o obaly nebo displeje. Vedle digitálního tisku tak technologií digitálního laserového výseku logicky rozšiřujeme naše možnosti pro digitální výrobu obalů a POS/POP produktů z vlnité lepenky. Tím, že trh si na tyto nové možnosti teprve zvyká a učí se, kde a jak digitální laserový výsek využít, vidíme náš úkol i v šíření osvěty a naše zákazníky intenzivně v přípravě nových obalových a prezentačních variant doprovázíme. Jsme přesvědčeni, že se digitální obaly dotknout různých oborů a proto by o nich měli všichni vědět co nejvíce. Čím dříve, tím rychleji tyto výhody budou moci využít ve svůj prospěch. My jsme technologií nového stroje jednoznačně už teď nadšeni.“

 Závod THIMM pack’n’display ve Všetatech je jedním z nejmodernějších výrobců a zpracovatelů vlnité lepenky v České republice. Stupeň automatizace, robotizace a digitalizace je na velmi vysoké úrovni. Investicí do stroje Highcon Beam 2C tak THIMM svou výrobu doplňuje o nejnovější digitální laserovou technologii špičkové úrovně, která je v tomto provedení jediná v Evropě.