Odnosné tašky vyrobené z trávních vláken

Odnosné tašky vyrobené z trávních vláken

Všechny členské státy EU jsou povinny do roku 2025 výrazně omezit používání jednorázových plastových sáčků. V Německu došlo k dohodě mezi obchodním sdružením a federálním ministerstvem životního prostředí. Například spotřeba plastových tašek byla snížena ze 76 sáčků v roce 2012 na 24 sáčků. Mnoho spotřebitelů nyní upřednostňuje papírové tašky a sáčky před plastovými. Ale protože buničina je stále nejdůležitější surovinou pro výrobu papíru, poptávka po dřevu stále roste. Pro společnosti to představuje nové výzvy, pokud jde o balení a přepravní tašky šetřící zdroje. Ekologickou a udržitelnou alternativou jsou proto papírové sáčky vyrobené z travních vláken. Proč je tráva tou správnou surovinou pro výrobu sáčků? Je k dispozici téměř všude ve velkém množství a je jednou z nejrychleji obnovitelných surovin vůbec. Tráva pochází hlavně z tzv. kompenzačních oblastí, tedy zelených ploch, které nejsou využívány pro zemědělství. To, co končí v bioplynové stanici, tak dostává nové využití jako praktický papírový sáček. Ale nejen samotná surovina je skutečnou alternativou ke klasickému výchozímu materiálu, ale také výroba travního papíru je zvláště udržitelná, protože zde lze ušetřit velké množství vody. Ekologická rovnováha takového sáčku vyrobeného z travních vláken je tedy lepší než u „normálního“ papírového sáčku.
Sáčky jsou vyrobeny ze směsi recyklovaného papíru a travních vláken a vyznačují se jedinečným vzhledem. Použitím různých typů recyklace se může také měnit vzhled sáčků. Během výrobního procesu jsou jednotlivá vlákna zadržována, což dává papírovému sáčku zvláštní strukturu, která dává papíru jeho vlastní charakter a vizuálně podporuje koncept udržitelnosti. Na první pohled spotřebitelé uznají, že tašky jsou něčím zvláštním, a rádi přijmou udržitelnou alternativu k plastovému sáčku.
Tašky a sáčky jsou plně recyklovatelné, lze je potisknout všemi běžnými tiskovými technikami, a proto je lze také výborně použít jako reklamní materiál. Výsledkem je, že nabízejí stejné výhody jako varianta z konvenční výroby papíru s lepším posouzením životního cyklu.