Firma KBA-NotaSys mění název na Koenig & Bauer Banknote Solutions

Firma KBA-NotaSys mění název na Koenig & Bauer Banknote Solutions

Tiskárny vysoce zabezpečených tiskovin, a bankovek KBA-NotaSys budou mít od 1. ledna 2020 nové jméno: Koenig & Bauer Banknote Solutions. Firma byla založena v roce 1952 v Lausanne jako tiskárna Giori a pracuje od té doby nepřetržitě, od roku 2001 pod názvem KBA-GIORI a od 2011 KBA-NotaSys. Je součástí speciálního segmentu KBA se zaměřením na bezpečnostní tisk, zejména bankovky. Společnost je lídrem ve svém oboru a nabízí vysoce kvalitní technologická řešení.
Důvodem k současnému přejmenování je sjednocení systému názvů ve společnosti Koenig & Bauer. Jedinečné know-how pod jedním globálním názvem.
Je to poslední společnost skupiny Koenig & Bauer, která se přejmenovává. Mění se s tím i logo a grafická podoba prezentace firmy. To vše bude začátkem roku 2020 představeno veřejnosti.
Změna se týká zemí: Švýcarsko, Německo a Rakousko. Organizace a struktury firmy se změny nedotknou.
Skupina Koenig & Bauer je světovým lídrem v oblasti tisku již 200 let a je historicky nejstarším výrobcem tiskových strojů na světě. S téměř 5 700 zaměstnanci na celém světě a obratem 1,2 miliardy eur na konci roku 2018 se firma těší dobré pověsti a uznávanému a dobře zavedenému image v polygrafickém průmyslu.
Claus Bolza-Schünemann, generální ředitel společnosti Koenig & Bauer řekl: „Jsme velmi hrdí, že se KBA-NotaSys připojuje k naší značce. Nový název Koenig & Bauer Banknote Solutions odráží jedinečnou kompetenci společnosti ve světě. Od roku 2001 nabízíme různé doplňkové technologie. Nyní bude naše společné know-how pro naše zákazníky ještě jasnější.“