Nové tiskové inkousty pro termální inkjetové tiskárny

Nové tiskové inkousty pro termální inkjetové tiskárny

Fima Bluhm Systeme vyvinula pro své termo inkjetové tiskárny žlutý inkoust s vysokým obsahem pigmentu pro velmi kontrastní značení tmavých a barevných povrchů. Inkoust Markoprint SDYEL je založen na technologii HP a díky svému složení je vhodný pro potisk velmi hladkých materiálů, jako jsou plasty, pryž nebo kovy. Výsledkem jsou kontrastní tisky, otěruvzdorné, a zvláště odolné vůči UV záření a vysokým teplotám. Proto je tento inkoust vhodný zejména pro použití v automobilovém, elektronickém a plastikářském průmyslu. Pro použití v nepříznivých výrobních prostředích je ze série Markoprint ideální nový tiskový inkoust UVBLK1 vytvrzovaný ultrafialovým zářením. Černý tiskový inkoust HP se vytvrzuje pod UV světlem, a proto spolehlivě drží i na plochách se zbytky čisticích prostředků. Odpadají nákladově a časově náročné výměny inkoustu, protože inkoust UVBLK1 může být použit pro potisk širokého spektra materiálů v jednom průchodu. Díky své vysoké kryvosti je UVBLK1 nejen vhodný pro použití v mycích linkách, ale zejména pro použití v chemickém průmyslu. Inkoust neobsahuje MOSH, MOAH (minerální oleje) a nano částice.
Při aplikacích s vysokou spotřebou inkoustu umožňuje centrální zásobování inkoustem (ZTV HP MK2) nákladově efektivní a nepřerušovaný tisk. Inteligentní systém může nyní také zpracovat rychle schnoucí inkoust SDBLK5 na bázi rozpouštědel. To otevírá nové oblasti použití pro efektivní potisk hladkých materiálů, jako jsou plasty, sklo nebo kov, vysokorychlostními systémy až do rychlosti 180 metrů za minutu.
Lze také použít tiskové inkousty na bázi rozpouštědel SDBLK3 a SDBLK4, jakož i inkoustu HP2580 certifikovaného podle EUPIA/GMP. Zásobník pro centrální zásobování barvou pojme až desetkrát více inkoustu než jedna kazeta HP. To nejen minimalizuje počet požadovaných výměn kazet, ale také dlouhodobě snižuje náklady.