Tiskové papíry pro nejvyšší nároky digitálního tisku

Tiskové papíry pro nejvyšší nároky digitálního tisku

Na veletrhu Fespa Global Print Expo se společnost Sappi zaměřila na nová řešení v oblasti sublimačních papírů. Potisk textilií a tvrdých substrátů v přesvědčivé kvalitě: to je to, co představují Transjet Dye Sublimation Papers od společnosti Sappi. Novinkou je Transjet Drive, sublimační papír optimalizovaný pro průmyslové tiskárny se systémem Glue-Belt-Syste. Má zvláště hladkou spodní stranu. Tato vlastnost a rychlé schnutí barev na potištěné straně zvyšují průchodnost strojem a efektivitu výroby. Optimální hospodárnost a konzistentní spolehlivost charakterizují tento a všechny ostatní sublimační papíry Sappi. Poskytují také konzistentní přenos inkoustu s minimální spotřebou, jsou bez PE a obsahují 100% recyklovatelné buničiny. Se sublimačními papíry Transjet mohou být potiskovány módní bytové textilie, tvrdé podložky i sportovní oblečení s individuálními motivy. Tyto papíry jsou také vhodné pro potisk textilu pro využití v marketingu a reklamě. Kromě toho Sappi představila papíry pro velkoformátový inkoustový tisk, Containerboard Fusion Topliner a různé silikonové základní papíry.
Pro velkoformátový digitální tisk představila produkt Scrolljet, užívaný pro venkovní aplikace, jako jsou systémy City Light a Mega Light. Vyznačuje se především vysokou odolností proti roztržení a UV ochranou potisku. Pro všechny velkoformátové plakáty umístěné ve vnitřních prostorách se používají produkty Swiss Matt a DT-Plot. Používají se tam, kde je požadována ostrá kresba. Výrobky takto potištěné také přesvědčují svou brilancí barev a jemnými nuancemi.
Společnost Sappi dále představila klasické obaly, SRP a POS displeje. Pro tyto produkty se používá Fusion Topliner, především pro kašírování na vlnitou lepenku. Díky vysoké bělosti je ideální pro digitální tisk. Silikonované základní papíry doplňují spektrum výrobků Sappi a ukazují jaké možnosti mají tyto nosné papíry pro všechny samolepicí aplikace.