Smurfit Kappa – řešení Nor-Grip

Smurfit Kappa – řešení Nor-Grip

Společnost Smurfit Kappa loni spustila iniciativu Better Planet Packaging Initiative a pracuje na portfoliu produktů, které nahradí smršťovací fólii. Výchozím bodem je inovativní řešení Nor-Grip.
Inovativní řešení z vlnité lepenky Nor-Grip vyráběné automatickou linkou, bezpečně spojuje produkty, jako jsou velké láhve, do uživatelsky přívětivých jednotek, což vylučuje potřebu smršťovací fólie. S rostoucími obavami z obalových odpadů, které se nacházejí v oceánech a skládkách, se stále více globálních společností obrací na společnost Smurfit Kappa za účelem získání recyklovatelných alternativ k plastům na jedno použití, jako jsou smrštitelné fólie.
Produkt Nor-Grip je vhodný pro mnoho výrobků běžně prodávaných ve velkých láhvích, jako jsou nealkoholické nápoje, jedlý olej, balená voda a detergenty. Výrobek prošel řadou přísných testů, aby bylo zajištěno, že je dostatečně silný, aby snesl i ta nejtěžší zatížení ve všech aspektech dodavatelského řetězce. Kromě toho, že vlnitá lepenka poskytuje ideální základ pro vysoce kvalitní potisk, tak umožňuje také efektivní prezentování značky.
Řešení je vyrobeno strojem Nor-Grip Applicator, vysoce spolehlivým a efektivním strojem vyvinutým týmem odborníků Smurfit Kappa. Kombinací promyšlené automatizace, odborných znalostí v oblasti dodavatelského řetězce, znalostí spotřebitelů a inovativního designu výrobků je zákazníkům zajištěno rychlé uvedení na trh.
Společnost Smurfit Kappa také vyvíjí a testuje řadu dalších produktů, například: sesterský produkt „Sleever“, který se používá pro menší balení, jako je lahvové pivo a konzervované potraviny. V následujících měsících budou tyto produkty dodávány společnosti Multipack.
Arco Berkenbosch, viceprezident pro inovace a rozvoj společnosti Smurfit Kappa, řekl: „Řešení Nor-Grip je jedním z nejoblíbenějších produktů, který zviditelní naši iniciativu Better Planet Packaging. V posledních měsících jsme obdrželi mnoho požadavků zákazníků. To je vynikající příklad udržitelného obalového řešení, které lze okamžitě implementovat. Jsme nadšeni potenciálem tohoto produktu, který je praktický, efektivní a samozřejmě 100% recyklovatelný.“