Odstartovala soutěž Deutscher Verpackungspreis 2019

Odstartovala soutěž Deutscher Verpackungspreis 2019

K 1. březnu odstartovala v Německu obalová soutěž pro rok 2019. Pod záštitou německého ministerstva průmyslu a energií jsou obaly z libovolných materiálů v devíti kategoriích hodnoceny nezávislou komisí. Přihlásit se mohou letošní soutěžící až do 30. června 2019, následuje vyhodnocení a slavnostní předání ceny na veletrhu FachPack 24. září v Norimberku. FachPack je rovněž hlavním partnerem soutěže.

Soutěž Deutsche Verpackungspreis je od roku 1963 mezinárodní, obal může být z jakéhokoliv materiálu a nezávisí ani na oborovém užití. Každoročně ocení „dvi“ (das Deutsche Verpackungsinstitut) inovativní a kreativní myšlenky, třeba i jen v drobnostech, ale s velkým dopadem, nebo novinky ovlivňující zažité postupy a náhledy. Soutěž míří na designéry, vývojáře, výrobce i uživatele obalových řešení a strojů, současně i na dorost v obalové oblasti. Také zde je vítěz automaticky nominován na účast ve WorldStar Packaging.
Podle dr. Bettiny Horenburgové (která je v představenstvu dvi a současně odpovědnou osobou za Deutschen Verpackungspreis) vzbuzují letošní výzvy na obal a obaláře velká očekávání. Nejedná se jen o nové materiály odpovídající na tlak ze strany ekologie, jedná se i o sílící nároky na ochranu, bezpečnost, praktičnost při zachování procesní hospodárnosti a přesvědčivé prezentaci zboží aj. Jistě se lze těšit na napínavou výkonnostní přehlídku! Vítězstvím v soutěži přesvědčivě prokáží společnosti silné zaměření na inovace směrem k partnerům, zákazníkům a v neposlední řadě svým i novým spolupracovníkům.
Více se dozvíte na stránkách www.verpackungspreis.de a v anglické verzi www.packagingaward.de