Ceny Sdružení pro opakovaně použitelné obaly

Ceny Sdružení pro opakovaně použitelné obaly

Nezisková profesní organizace Reusable Packaging Association vyhlásila na veletrhu Pack Expo v Chicagu dva vítěze sedmého ročníku svého programu Excellence in Reusable Packaging. Cena se uděluje společnostem a organizacím, které vypracovaly a zavedly inovativní opakovaně použitelné balení v distribučním řetězci B2B. Přihlášky posuzuje nezávislá porota složená z nečlenů sdružení, letos v ní zasedli zástupci organizací StopWaste, Packaging Management Institute, katedry trvale udržitelných biomateriálů na Virginia Tech University a portálu PackagingRevolution.net.
Pivovar Anheuser-Busch InBev byl oceněn za svůj návrh a realizaci obsáhlého systému údržby, opakovaného použití a logistiky palet, který podstatně redukuje odpad, prodlužuje životnost obalů a omezuje vliv CO2 o 30 %. Investice do preventivní údržby opakovaně použitelných kegů spojená se změnou konstrukce palet umožnila sloučit tepelné ošetření a paletizaci kegů na jedno místo a zvýšit počet palet na náklad o 33 %. Efektivita pivovaru vzrostla o 8 %, odpadla přeprava odmítnutých/vrácených kegů a přepravní náklady na hotové zboží klesly o 54 %.
Společnost DS Smith Plastics získala ocenění za svou spolupráci s dodavatelem v oblasti automobilového průmyslu na vytvoření opakovaně použitelného přepravního obalu na míru, který omezuje náklady a vliv na životní prostředí při přepravě dílů mezi výrobními a montážními závody, přičemž zároveň zvyšuje celkovou efektivitu práce při manipulaci s materiálem. Použití sleevu AkyPak 4You eliminovalo přes 300 jízd kamionů a téměř 313 000 kg CO2 ročně při současné optimalizaci provozu. DS Smith navrhl přepravní obal schopný pojmout několik výrobků, který zajistí jejich ochranu během přepravy, optimalizaci nákladu při jízdě jak s prázdnými, tak s plnými obaly, snadné a bezpečné nakládání/vykládání, soulad s místní zákonnou úpravou, dlouhou životnost, 100% recyklovatelnost a návratnost investic. (of)