Jungheinrich si z CeMATu odvezl dvě ceny IFOY

Jungheinrich si z CeMATu odvezl dvě ceny IFOY

Společnost Jungheinrich si z vyhlašování cen IFOY Awards v Hannoveru odnesla dva tituly. Skladový vozík pro horizontální vychystávání ECE 225, který je vybaven systémem easyPILOT Follow, předčil veškerou svoji konkurenci a zvítězil v kategorii „Warehouse Truck“, zatímco systém nabíjení akumulátorů SLH 300 získal titul s názvem „Special of the Year“ při udělování cen u příležitosti mezinárodní akce International Intralogistics and Forklift Truck of the Year (IFOY) Awards 2018. IFOY je nejvýznamnější ocenění za inovaci, které je udělováno v intralogistickém odvětví.

easyPILOT Follow
Systém easyPILOT Follow využívá poloautomatizovanou ovládací jednotku, která umožňuje, aby vozík řady ECE automaticky následoval osobu, která jej obsluhuje. Obsluha tuto ovládací jednotku drží, případně ji přenáší v kapse svého pracovního oděvu nebo zavěšenou na pásku, díky čemuž se může plně soustředit na postup vychystávání. Vozík ECE, který je s touto ovládací jednotkou ve spojení, přesně nastavuje svoji polohu, čímž je umožněno, aby vychystávané zboží bylo ukládáno ve správném místě na vidlici. Vozík se v místě provádění vychystávání nachází vždy tam, kde je potřebný, protože sleduje pohyb obsluhy a provádí dopředný pohyb i zastavování s naprostou přesností. Tím je odstraněna potřeba časově náročného nastupování a vystupování a rovněž zdlouhavého přecházení mezi vychystávacím místem a vozíkem. Tímto způsobem umožňuje systém easyPILOT Follow bezchybné provádění postupů vychystávání a tedy i dosahování maximální efektivity při manipulaci se zbožím ve skladu.

Nabíječka SLH 300
Řešení typu plug-and-play, které umožňuje nabíjení konvenčních olověných i účinnějších lithium-iontových akumulátorů, poskytuje výhody především provozovatelům smíšených strojových parků nebo uživatelům, kteří se chystají přejít od olověných akumulátorů k používání lithium-iontové technologie. Systém SLH 300 se vyznačuje širokým rozsahem napětí, velkým počtem dostupných volitelných funkcí a vysokou úrovní účinnosti. Díky pečlivě promyšlené řadě variant nabíjecího systému, který je tak k dispozici pro každou oblast použití, je možno dosahovat optimálního poměru mezi cenou a výkonem: Systém SLH 300 je dostupný s rozsahem proudů 15-320 A a s napětími 24 V, 48 V a 80 V. Nabíječka poskytuje uživatelům maximální flexibilitu. Dodává se v četných volitelných provedeních, například s  plně grafickým displejem nebo s řídicí funkcí Aquamatik.