Baldwin kupuje společnost QuadTech

Baldwin kupuje společnost QuadTech

Společnost Baldwin Technology získala firmu QuadTech od její mateřské společnosti Quad/Graphics, finanční podmínky nebyly zveřejněny. Baldwin tím získává veškerou její technologii a provozy v Americe, Evropě, Číně, Japonsku a Indii. Následně je spojí se dvěma svými existujícími divizemi Web Printing Controls a PC Industries a vytvoří novou pod názvem Baldwin Vision Systems, již povede současný předseda QuadTechu Karl Fritchen. Výsledek představuje ekonomicky a technicky nejobsáhlejší nabídku automatizace, inspekce tisku a přidružených služeb v oboru. Produkty budou pokrývat automatizaci soutisku, vybarvení, správy barev a manipulaci s pásem s uzavřenou smyčkou a 100% inspekci pro akcidenční, novinové, etiketové, obalové a hlubotiskové (publikační) tiskárny i zušlechťovatele. Karl Fritchen: „Kombinace výrobků a zkušeností nám umožní dosáhnout do těch oblastí trhu, kam bychom se jednotlivě nedostali. Zahraniční provozy i tržní vyhlídky se skvěle doplňují. Společně dosáhneme víc než každý zvlášť.“
QuadTech je lídr v konstrukci a výrobě řídicích systémů pro akcidenční, novinové, obalové a hlubotiskové tiskárny. Sídlí v Sussexu v USA a má celosvětovou síť prodejních a servisních míst, která obsluhují více než 100 zemí.
Baldwin Technology Company je lídr v řešeních, spotřebním materiálu a službách pro automatizaci zpracování v obalovém, polygrafickém a textilním průmyslu (včetně dřevotřískových desek a vytlačování fólií). Patří BW Forsyth Partners, investiční divizi multimiliardové globální konzultační firmy Barry-Wehmiller.