Vítězové soutěže Carton Excellence Award 2017

Vítězové soutěže Carton Excellence Award 2017

Obaly z kartonů jsou na vzestupu po celém světě. Úspěšná řešení obalů z kartonů určují budoucnost téměř ve všech oblastech. Karton je nejen nejvíce udržitelným obalovým materiálem, ale také je vhodný pro zprostředkování komunikace špičkových značek. Soutěž Carton Excellence Award založená před více než 20 lety, je jednou z nejdůležitějších evropských cen pro obaly z kartonů. Ceny byly předány na kongresu ECMA v Salcburku před mezinárodním publikem předních osobností z průmyslu. Ceny byly předány v 9 kategoriích, plus nová cena diváků a nejvyšší ocenění Carton of the Year. Novinkou roku 2017 byla cena Planet Award za produkt, který významně přispívá k ochraně životního prostředí a nejvíce inovativní technický špičkový výkon.

Obal roku:
Oceněn jako obal roku byl obal „Geometrie Cividât“ Lucaprint, vyrobený z kartonu BillerudKorsnäs. Cividât je prémiový gin z Cividale v severní Itálii, který potřebuje obal, který vyhovuje jeho jedinečnému stylu a aromatickým rysům. Skládačka vypadá zdánlivě jednoduše a skromně. Diagonální řez, který ji symetricky dělí a ostrá geometrie budí zájem a zvědavost. Láhev ve tvaru koule je uvnitř dokonale fixována a je v rovnováze. Zážitek při otevírání skládačky a vybalování láhve nabízí nezapomenutelný okamžik nejen pro kupujícího, ale také pro obdarovaného, ale také počítá s komerčním efektem: perfektní displej zobrazuje výrobek v celé své kráse.

Nová cena od veřejnosti znovu zvýšila dosah ocenění Excellence Award. Oceněn jí byl obal Ventofor-Combi Pack od firmy Lithosan Basim Ambalaj Yayim Sanayl Tic VE z Turecka, vyrobený z kartonu Metsä Board Pro FBB Bright.