Oblíbený kakaový nápoj Granko získal nový obal

Oblíbený kakaový nápoj Granko získal nový obal

Namalovaly jej české a slovenské děti spolu se svými rodiči. Soutěž o nový design vyhlásila společnost Nestlé letos v únoru. Nové Granko v limitované edici právě přichází do obchodů.
„Chtěli jsme, aby Granko dalo spotřebitelům jedinečný zážitek, aby si rodiny s Grankem užily společný čas a zábavu při malování. Ti soutěživí pak dostali možnost stát se spoluautory malované limitované edice,“ říká Eva Rybová, manažerka značky Granko. Společnost Nestlé vyrobila pro účely soutěže 500 000 speciálních balení kakaového nápoje. Soutěž byla unikátní v tom, že si každý mohl podle svých představ pomalovat přímo obal, ve kterém mají Granko doma ve skříňce. Namalovat třeba svůj nejlepší rodinný zážitek, který jim pak Granko bude připomínat pokaždé, když si na něm rozhodnou pochutnat. Granko je dlouhodobě nejoblíbenější kakaový nápoj v Čechách a na Slovensku, který má u nás bohatou historii a propojuje několik generací dětí a rodičů.

Jeden výherce z Česka a jeden ze Slovenska
Celkem dorazilo 1 502 návrhů na obal. Výherce pomáhali vybrat odborníci na slovo vzatí. V Čechách to byla Kateřina Miler, ilustrátorka Krtkových příhod a tvůrkyně paní Krtečkové legendárního filmového Krtečka Zdeňka Milera. Na Slovensku pak ilustrátorka Martina Rozinajová, která získala cenu Ministra školství SR za učebnici výtvarné výchovy. Hodnotila se originalita, kreativita, vtip a celkový dojem.
V ČR zvítězil šestiletý Toník Vavrečka. Ten s maminkou nakreslil, jak si představuje ideální výlet do lesa, kde se všichni i s Punťou sejdou na paloučku a dají si Granko.
Slovenskou vítězkou byla Karin Kotianová, 11 let, s maminkou a jejich puntíkaté podmořské dobrodružství, vzpomínka na prázdniny.
Výherci budou nejen potkávat své návrhy v obchodech. Součástí výhry bylo i odpoledne v designerské dílně DeAngelis Group, kde se rodiny setkaly s týmem, který pracoval na vzniku nového obalu. Dozvěděly se, co všechno se musí stát, než se jejich dílko promění v hotový obal. Pod dohledem designerů si také vyzkoušeli tvorbu grafiky. Domů si odnesli spoustu nových informací, velkoformátový plakát svého soutěžního návrhu a dárky, které jim jejich celonárodní úspěch s Grankem budou připomínat.