Best Future Machine Award 2017

Vítězem prvního ročníku soutěže „Best Future Machine Awards 2017“ je italský výrobce balicích strojů Cama Group. Společnost Cama obdržela ocenění za nový robotizovaný monoblok pro plnění kartonů IF 318. Soutěž se konala poprvé a slavnostní přdávání cen se uskutečnilo v průběhu veletrhu interpack. Pořadatelem soutěže je společnost Rockwell Automation Inc. USA, která vyvíjí a vyrábí automatizační techniku, která se používá mimo jiné i v balicích strojích. Soutěž má především zvýrazňovat inovace v oboru balicích strojů a je rozdělena do pěti kategorií: Modulární stroje, inteligentní stroje, použitelnost, udržitelnost, sledovatelnost a bezpečnost. Účastníky soutěže jsou firmy, které používají produkty Rockwell ve svých strojích.
Finalisté a vítězové byli vybráni porotou složenou ze zástupců čtyř světových výrobců: Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Kimberly Clark a Nestlé a dvou zástupců svazů vyrábějicích balicí stroje, sdružení UCIMA Itálie a GEPPIA Francie.
Vítěz soutěže, skupina Cama, navrhuje, vyrábí a instaluje balicí stroje a automatizované výrobní linky pro potravinářský a spotřební průmysl. Stroje pokrývají všechny procesy od primárního a sekundárního balení.
Vyznamenaný robotizovaný monoblok IF 318 je považován porotou za integrovaný, modulárně velmi flexibilně fungující a pokrývající širokou škálu aplikací. Celkový vítěz IF 318 robotizovaný monoblok obsadil přední místa ve čtyřech z pěti kategorií soutěže a obsadil první místo v jedné kategorii.

Další vítězové v jednotlivých kategoriích jsou:

Kategorie „Inteligentní stroje“
Goglio Group (Itálie) byla vyznamenána za G Cap6, stroj na plnění hliníkových kapslí.

Kategorie „Modulární stroje“
Modulární Care Select podávací systém od Gebo Cermex vyhrál proto, že jeho dávkovač je pouze 0,3 sekundy v kontaktu s láhví.

Kategorie „udržitelnost“
CMC Machinery SRL (Itálie). Porotě se líbilo řešení CARTONPACK firmy CMC Machinery, které zajišťuje optimální velikost kartonu při minimálním odpadu obalů.

Kategorie „sledovatelnost a bezpečnost“
Vítězem kategorie je SN Maschinenbau Industrie 4.0 s komunikačními funkcemi FM 200, které aktivně poskytují celou řadu možností sběru dat pro sledovatelnost.