Schur Flexibles: Inovativní balení cukrovinek

Schur Flexibles: Inovativní balení cukrovinek

Na mezinárodním veletrhu ProSveets 2017 v Kolíně nad Rýnem představila firma Schur Flexibles řadu obalových řešení a inovativních výrobních technologií z oblasti balení cukrovinek. Její koncepce spočívá mimo jiné v používání ultra tenkých obalových fólií, voskovaných papírů a vícevrstvých fólií. Atraktivní vzhled a pocit se stávají stále více rozhodujícím argumentem pro nákup.

Super tenké, ultra lehké a ultra úsporné
Tenké hliníkové a plastové fólie poskytují významné úspory použitého materiálu a tím jsou udržitelnější. K zabalení 1 kg cukrovinek se spotřebuje až o 30 % méně obalového materiálu. To snižuje náklady, snižuje uhlíkovou stopu a snižuje potenciální náklady na balení. Uživatelé ultra tenkých materiálů těží z nižší hmotnosti obalu a získání více metrů z kilogramu fólie. Super tenký materiál přináší až 30 % úspory a znamená to, že odpadá výměna každého třetího kotouče. Jsou mimořádně odolné vůči roztržení a přitom jsou dobře zpracovatelné. Používají se hliníkové fólie o tloušťkách 3-19µm, a optimálně chovají při skládání nebo kroucení. Jsou vhodné pro balení tabulek čokolády, cukroví a dutých figurek. Hliníková fólie vytváří bariéru při potisku vnější strany, to znamená maximální bezpečnost, protože se tisková barva nedostane do přímého kontaktu s výrobkem.

Voskované papíry
Další inovací firmy Schur Flexibles jsou obalová řešení na základě voskovaných papírů. Propůjčují cukrovinkám „trendy“ vzhled „Homemade Look“, jako doma zabalené a překvapí mimořádně měkkým a příjemným pocitem. Papíry s nánosem vosku v přírodním stavu jsou lépe biologicky odbouratelné než nánosy na bázi parafinu. Základní vosková báze se dá modifikovat polymery a aditivy a tím stoupne povrchový lesk a svařitelnost. Tyto obaly se snadno otevírají a uzavírají. Mohou být potištěny až osmi barvami. Jsou vhodné i pro balení lepivých produktů, které lze z obalu snadno vyjmout.

Obalové materiály připomínající vzhledově papír (Paper Look)
V tomto sortimentu má firma Schur Flexibles dvou a třívrstvé lamináty, které jsou vyráběny na základě bezrozpouštědlového kašírování a kombinují nejrůznější materiály. Tím je možno vyrobit obaly šité na míru pro jakékoli výrobky, které jsou vzhledově i pocitově srovnatelné s papírem. Současně splňují optimálně všechny požadavky na bariéru, lesk, trvanlivost a svařitelnost a zajišťují dobrou ochranu výrobku. Jsou bez problémů zpracovatelné a mohou být potištěny až 10 barevným HD flexotiskem.