Fluorescenční UV inkoust

Fluorescenční UV inkoust

Firma Videojet Technologies Inc., specialista na označování výrobků a tisková řešení, představuje inovativní fluorescenční UV inkoust, kterým je možno tisknout kódy na vysoce kvalitní kosmetické, farmaceutické výrobky a další spotřební zboží. Na obalech, láhvích a dalších produktech mohou být umístěny značky s výrobkovými kódy a informacemi, které mohou být sledovány v celém dodavatelském řetězci. Fluoreskující UV inkoust je viditelný pouze pod UV lampou a může tak představovat pro trhy, které vyžadují sledovatelnost, diskrétní řešení. Nový inkoust je za normálních světelných podmínek bezbarvá kapalina a pod černým světlem modře fluoreskuje. Je formulován na bázi rozpouštědla metyletylketon a proto má dobré adhezní vlastnosti k celé řadě substrátů. Může být aplikován jak na natírané kartony, lesklé etikety, uzávěry lahviček i na tmavé substráty, na které má být aplikován čárový kód.
Bezbarvý fluorescenční UV inkoust je vhodný pro GS1 DataMatrix a jiné 2D kódy. Doba schnutí je 2–3 sekundy na neporézních materiálech, jako jsou ABS, HDPE, PET, PVC a nylon. Přilnavost je na všech těchto materiálech velmi dobrá.
UV inkoust je určen pro použití na inkoustových tiskárnách Videojet 8610 Thermal, které byly vyvinuty s revoluční technologií kazet pro MEK inkousty. Tiskárna 8610 je vhodná pro aplikace, které vyžadují velmi kontrastní, opakovatelné kódy na fólie, plasty a natírané substráty. Poskytuje až čtyřnásobné rozlišení kontinuální inkoustové tiskárny.