Digitální tisk etiket je nyní rychlejší

Digitální tisk etiket je nyní rychlejší

HP Indigo představil na veletrhu drupa tiskový stroj s úzkou dráhou, který tiskne barevně rychlostí až 80 m/min. Nový digitální tiskový stroj etiket HP Indigo 8000 je dvakrát rychlejší než nejvíce prodávaný model WS6800. Nový stroj může být zkompletován s polo rotační vysekávací jednotkou, která může být použita v in a off line provozu. Stroj byl představen na veletrhu drupa v provozu a má být uveden na trh v září na veletrhu Labelexpo Americas 2016.

Zdvojnásobení rychlosti HP Indigo bylo dosaženo konstrukčním trikem. HP Indigo 8000 se v principu skládá ze dvou tiskových strojů WS 6800, které jsou uspořádány v řadě. Potiskovaný materiál je dodáván do dvou tiskových jednotek dvakrát tak rychle. Při tisku je v první tiskové jednotce vytištěn kompletní tiskový obraz, pak následuje stejně velký nepotištěný úsek. Druhá tisková jednotka vytiskne tiskový obraz přesně do této mezery. HP Indigo mluví o „Master-Slave“ módu, v jaké pozici jsou obě tiskové jednotky vzájemně vůči sobě. Výsledkem je kontinuálně potištěný pás materiálu.

Byla také představena laminovací jednotka Pack Ready, která může být inline spojena s digitálním tiskovým strojem HP Indigo 20 000. Tento tiskový stroj je koncipován speciálně pro potisk flexibilních obalových materiálů.